Днями бійці Сил оборони відбили одну з наймасованіших атак російських окупантів на Авдіївському напрямку. На позиції Збройних сил України (ЗСУ) намагалися зайти 36 танків та 11 бойових машин піхоти (БМП). Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву Генерального штабу ЗСУ.

У відомстві підкреслюють, що противник не припиняє спроб штурмувати позиції десантників і продовжує активно застосовувати артилерію, безпілотні літальні апарати різних типів та інші засоби.

«Січеславські десантники сьогодні успішно відбили 11 атак противника та знищили 16 одиниць ворожої техніки. Воїни 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади продовжують вести запеклі бойові дії на Авдіївському напрямку. Бої тривають. Ситуація залишається напруженою, але десантники дають гідну відсіч та стримують навалу російських окупантів», — заявили у Генеральному штабі.

Також у відомстві розповіли про одну з масових спроб окупантів штурмувати українську лінію оборони на Авдіївському напрямку. На цей раз для прориву оборони використовувалися танки, в тому числі й найсучасніша модель Т-90, а також бойові машини піхоти. Однак десантники змогли відбити атаку, знищивши частину ворожої техніки та відбивши натиск противника.

«Впродовж кількох останніх днів відбулася, можливо, наймасовіша спроба прорвати оборону на конкретній ділянці фронту. Так, 29 березня на українські позиції намагалися зайти 36 танків та 11 бойових машин піхоти. Десантники знищили 15 танків, включаючи один Т-90 та 8 БМП. 30 березня російські війська атакували із застосуванням 4 танків та 2 БМП. Три танки та обидві БМП були знищені. 31 березня в атаку вийшли 6 танків та 3 БМП, які також були ліквідовані. Танки та БМП противника були знищені за допомогою протитанкових засобів та вогню наших бронетехнічних груп», — зазначили у Генштабі.

Представники Генерального штабу також підкреслили важливість злагодженої роботи січеславських десантників на всіх рівнях, що сприяло ефективній обороні та завданню значних втрат ворогу.

Зазначимо, що навіть у тих районах, де на даний момент не відбуваються бойові дії, завдяки нашим героїчним воїнам ситуація дуже суттєво укріплюється. Президент України Володимир Зеленський зазначив це в інтервʼю телемарафону.

«Якість та підхід до усіх ліній оборони, незалежно від напрямку, однаковий. Вони мають однакові стандарти. Щодо термінів завершення будівництва — вони приблизно однакові, але чим ближче до «гарячих» напрямків, тим швидше роботи проводяться. Така вимога. Проте, усі лінії оборони будуть здані приблизно в один термін», — заявив він.

За словами главнокомандувача, мова йде і про «зуби дракона», і про протитанкові системи. Це мають знати як росіяни, так і білоруси, або ж росіяни на території Білорусі.

Все це підготовлено не випадково, додав він. Всі рішення дуже докладно прораховані. Протягом кількох місяців будуть завершені всі зобов’язання стосовно усіх трьох ліній оборони. Але на деяких напрямках роботи вже завершено на 92-98%.

Та все ж, Володимир Зеленський заявив, що Збройні сили України стикаються з дефіцитом снарядів для контрнаступальних дій. На деяких напрямках намагаються компенсувати цей дефіцит за допомогою дронів.

«Нам бракує снарядів для проведення контрнаступальних дій. Ми маємо кілька ініціатив, які вже почали працювати, і зброя поступає. Щоб сьогодні захищатися так, як ми це робимо, для всіх бригад, особливо тих, які знаходяться на найбільш напружених напрямках, ми розподіляємо доступні ресурси», — заявив Зеленський.

Водночас він зауважив, що дефіцит снарядів спробують замінити за допомогою дронів.

«Це, звичайно, не повноцінна альтернатива, але на деяких напрямках це допомагає, і ми збільшили виробництво дронів у десятки разів. Наразі я не бачу глобального дефіциту у цьому питанні», — додав він.

Президент також підкреслив, що Україні не вистачає далекобійних снарядів та озброєння для проведення ударів по військових аеродромах Російської Федерації, літаках і вертольотах, а також складах і базах.