З 27 по 29 червня селами Львівщини відбудеться мандрівка театру «І люди, і ляльки», маршрут якої проляже Пустомитівським та Перемишлянським районами.

Про це повідомили організатори під час прес-конференції, присвяченій відродженню традицій мандрівних театрів, передає Корупція.Інфо

«У нас буде відбуватись Перший міжнародний фестиваль лялькових театрів «І люди, і ляльки», що складатиметься з двох частин. Перша частина – подорож селами Львівщини на конях. Мабуть, таке вперше в Україні відбувається: буде фіра, на фіру сідають актори, кладуть ляльки та їдуть. Хтось їде верхи, хтось іде пішки – це такі собі театральні волоцюги», – розповідає директор театру «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук.

О.Кравчук зазначає, що театр мандрує селами, де буде представляти виставу «Курячі мрії», режисера Володимира Борисюка. Цей проект і буде розпочинати Міжнародний фестиваль.

«Він є «пілотним». Потім ми врахуємо всі «за» і «проти», бо мріємо наступного року зробити потужніший фестиваль «Волоцюги і ляльки». Ідеальний варіант – зробити таку подорож через усю Україну. Зібрати велику гарну команду, та їхати через кожну область, слухаючи, про що розмовляють люди, які пісні співають, а потім по тому написати цілу п’єсу, наприклад, під назвою «Україна очима ляльки», – додає директор театру.

Другий етап фестивалю продовжиться у Львові 2 липня, де і відбудеться відкриття фестивалю.

«Ідея такої мандрівки зародилась дуже просто. Ми сиділи на терасі, коли виникла думка: було б дуже добре створити мандрівний театр. Ми відвідаємо сім сіл, будемо кожного ранку виходити з с. Лопушна, Перемишлянського району і туди повертатись. Спробували також долучити директорів народних домів з цих сіл. Сподіваємось, що глядачі будуть і все буде виглядати гарно», – зазначив голова Громадської організації «Центр оздоровчої верхової їзди «Кептарик» Остап Лунь.

Начальник управління культури ЛМР Ірина Магдиш додає, що театр має місію: він створений не для себе, не для акторів, не для режисерів, не для критиків, а для людей.

«Про соціальну місію слід пам’ятати. За допомогою театру до людей можна промовити набагато швидше і набагато глибше, адже цього не скажеш через книжки, мітинги. Навіть проповідями в церкві не завжди про це можна сказати так, як через театр, а особливо, якщо це дитячий театр.

Сподіваюсь, що ця мандрівка змінить не тільки тих людей, які будуть дивитись цей театр, а й акторів і всіх, хто до цього дотичний. Я впевнена, що таких мандрівок буде багато», – запевняє І.Магдиш.