Скандал із “плівками” нібито розмов прем’єр-міністра Олексія Гончарука тільки зміцнить його позиції.

Таку думку висловив на своїй сторінці у Facebook журналіст Юрій Бутусов. Свої слова підкріпив кількома аргументами.

“Нічого незаконного або аморального на записах немає. Є дурість, а вона в нашій владі не карається”, – пояснив він.

Надалі подаємо слова відомого журналісти в оригіналі.

“Президент ніяк не відреагував на записи з кабінету глави ДБР Труби, де начальник відомства дає незаконні вказівки підлеглим ухвалювати рішення в інтересах глави ОП Андрія Богдана. За даними записів жодного розслідування немає. Проти цього записи з Кабміну – це просто дитячий белькіт, – завив він.

Також за його словами, потужна інформаційна кампанія групи наближених до Коломойського депутатів проти Гончарука і Рожкової стане для західних партнерів ще одним аргументом, що уряд є противагою впливу олігарха, і Захід продовжуватиме політичну підтримку Кабміну.

“В Україні президенти ніколи не змінюють прем’єр-міністрів через ось такі безглузді й смішні розмови – прем’єр-міністрів міняють, тільки якщо вони стають конкурентами президента. Але Зеленський призначає на всі найвищі посади людей, які ніякої конкуренції йому не ствановлять. Після таких дурних розмов – тим паче.

Чи є загроза відставки Гончарука? Так. Але рішення Зеленський ухвалюватиме виключно з огляду на поточні рейтинги. Не думаю, що це відбудеться раніше від проведення місцевих виборів 2020 року. Якщо рейтинг “Слуги народу” під вибори буде падати і його треба буде реанімувати – тоді можливо. Або якщо результати виборів визнають провальними – тоді теж можливо, – підсумував Бутусов.

До слова, у “Слузі народу” не бачать підстав для відставки Гончарука.

Перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко запевнив, що на цей момент немає ні причин, ні законних підстав для того, щоб відправити уряд Гончарука у відставку.

На його думку, відставка уряду спровокує політичну кризу в Україні, яка країні точно не потрібна. Окрім того, згідно з українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати протягом року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну.