Генпрокурор України Юрій Луценко дав інтерв'ю німецькому виданню BILD, в якому пояснив деякі моменти гучного вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова в центрі Києва, передає Корупція Інфо

Популярне: НЕВЖЕ ЗРАДНИК: Михайло Хома (DZIDZO) був затриманий українськими прикордонниками(ФОТО)

Головне, на чому зупинився генпрокурор, – то, що для верхівки РФ були небезпечні не тільки вже дані Вороненкова свідчення (проти Януковича), а ті, які він мав намір зробити в майбутньому, пояснив він виданню.


У той же час генпрокурор зазначив, що є різні ознаки того, що у вбивстві присутній російський слід.

"У Росії є мотив. По-перше, Вороненко хотів створити в Києві Центр опору, щоб викривати корупцію в російській спецслужбі ФСБ. Йшлося також про незаконний обіг наркотиків. Про це він заявив публічно. А по-друге, кілер мав стосунки з терористами, які в даний час знаходяться на території, яка не контролюється Україною. Я не кажу, що вбивця був російським агентом. Але він міг ним бути протягом багатьох років, вже під час свого перебування в українській Національної гвардії. Коли ми візьмемо його спільників, то будемо знати більше", – заявив Луценко.

Що стосується підозрюваного.

"Раніше він служив у Національній гвардії МВС України. 6 березня вбивця знаходився на тимчасово окупованій території, а саме в місті Донецьк. Це дало Президенту і мені підстави підозрювати в цьому Росію. Нацгвардійцам, в тому числі колишнім, заборонено залишатися в цьому районі", – сказав Луценко.

"Ми обшукали квартиру, де вбивця зупинився з двома іншими людьми. У зв'язку з проведенням розслідування я не можу сказати більше", – додав генпрокурор.

Кореспондент німецького видання поцікавився питанням амністії для бойовиків та вбивць в зв'язку з приписами Мінських угод, на що Луценко відповів, що амністія може бути надана тільки в індивідуальному порядку. Якщо людина не скоювала злочинів, вона може бути помилуваний судом. Загальної амністії для сепаратистів та вбивць українських воїнів бути не повинно, зазначив Луценко.