сенцов

Український режисер Олег Сенцов, якого російська влада звинувачує у справі про підготовку терактів у Криму, не визнав свою вину у ході засідання Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова-на-Дону

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на ВВС-Україна.

"Я вважаю цю справу політичною і сфальсифікованою", – заявив Олег Сенцов.

Крім того, в ході першого засідання адвокат Дмитро Дінзе оголосив клопотання щодо залучення як громадського захисника сестри режисера Наталії Кочневої, проте суд відмовився задовольнити його.

Нагадаємо, сьогодні Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону почав слухання у кримінальній справі проти Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

За версією слідства, навесні 2014 року, після анексії Криму, Олег Сенцов дав вказівку своїм спільникам підірвати пам'ятник Леніну в Сімферополі, а також планував теракт у місті на День Перемоги.

У справі також проходить кримський активіст Олександр Кольченко, якого звинувачують у підпалі офісу "Єдиної Росії" в Сімферополі і деяких інших екстремістських діях, здійснених під керівництвом Олега Сенцова. Ще двоє обвинувачених – Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирній – вже були засуджені на сім років кожен.

Олег Сенцов категорично відкидає висунуті йому звинувачення і вважає, що його судять за участь у Майдані і активну позицію з відстоювання української державності в Криму.

Крім того, Олег Сенцов заявив, що співробітники Федеральної служби безпеки застосували проти нього тортури.