лнр

Посадовці держуправлінь Антрациту та Красного Луча Луганської області, які знаходяться під контролем терористів, обманним шляхом отримували кошти з бюджету України.

Про це повідомляє прес-служба СБУ,  передає Корупція.інфо

У Луганській області СБУ виявила факти незаконного отримання бюджетних асигнувань низкою державних установ, які залишаються на окупованій території.  

«Близько ста бюджетних організацій Луганщини евакуювалися звідти, почали роботу у населених пунктах, контрольованих українською владою, та отримують фінансування згідно з відповідною урядовою постановою», – зазначають у відомстві.

Однак Служба безпеки України встановила, що окремі установи перереєструвалися лише на папері, фактично залишившись у містах, які наразі контролюються бойовиками та російсько-терористичними військами. Посадовці та їхні колективи не виконують свої функції, однак вчасно отримують зарплату. 

«У грудні минулого року голова та головний бухгалтер Софіївської селищної ради м. Красний Луч надали до державної реєстраційної служби України та управління Державної казначейської служби документи про те, що начебто 30 їхніх працівників – весь колектив – переїхали до смт Біловодськ Луганської області. На підставі цих документів із завідомо неправдивими відомостями на рахунок селищної раді надійшло понад 400 тисяч грн на зарплатню, благоустрій селища, утримання дитячого садка та клубу. Проте сільрада нікуди не переїжджала, а дитсадок та клуб терористам непотрібні й стоять зачинені», – кажуть співробітники СБУ.

За цим фактом слідчими СБУ розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Окрім того, кримінальні провадження за такі ж правопорушення відкрито стосовно посадовців управлінь держземагентств у Антрациті та Красному Лучі. За словами правоохоронців, ці установи незаконно отримали майже 600 тисяч грн бюджетних асигнувань. 

«Наразі СБУ перевіряє понад 40 державних та комунальних установ, документуються  незаконні дії, які спричинили мільйонні збитки державі», – відмічають у відомстві.