міни

Бойовики знайшли безпечний для себе спосіб знешкодження мін, закладених ВСУ для оборони своїх позицій. Вони платять за розмінування місцевим підліткам по 300 гривень.

Новину повідомляє Корупція.інфо з посиланням на «Преса України».

Про факт найму дітей бойовиками для розмінування позицій ВСУ розповів боєць батальйону «Айдар» Віктор Сердюк в соцмережі, публікуючи фотографії затриманих підлітків.

«Ось ці були взяті нами при знятті мін, розтяжок під Щастям. Один з них (третій ліворуч) вже мав справу із законом, коли порізав скати на СТО, там знаходилися машини ЗСУ на ремонті. Батько відкупив тоді. Зараз сподіваємося це вже не вийде», – пише Серюк.

д1 д2

Зараз, за ​​словами айдарівця, юні сапери передані в комендатуру і ними «займається» СБУ. Їм усім по 16 років, тому вони в разі пред'явлення звинувачень підлягають кримінальній відповідальності. На пряме запитання, навіщо вони цим займалися, юнаки відповіли, що хотіли заробити 300 гривень. У розмінуванні вони стали справжніми майстрами: за твердженням Сердюка, міни «знімають професійно і швидко» при тому, що вони «чужі» – тобто, закладали їх не самі підлітки, а військові ЗСУ.

«Тепер жарти закінчилися. Міни будуть миттєвої дії і з секретами двома, трьома. Так що батьки дивіться за своїми дітками, вистачить награлися, смерті дітей будуть на вашій совісті», – підкреслює айдарівець.