5 серпня торік в ДТП загинула депутатка 36-річна Ірина Бережна. Її автівка в'їхала у стовб між селами Маслениця та Поседар'є у Хорватії. Екс-регіоналка та водій загинули одразу. З ними в автівці була донька депутатки 8-річна Даніелла. Майже не постраждала.

Ірину Бережну знали як авторку антиукраїнських публікацій у соцмережах. Активно виступала проти декомунізації назв вулиць і міст, проти ідей Революції гідності та української влади вцілому. Голосувала за закон "Ківалова-Колісніченка", що суттєво розширював використання регіональних мов. Наказ Мінкультури про обов'язковий дубляж фільмів українською мовою назвала "колосальним правовим нігілізмом". Виступала у російських пропагандистських телепередачах.

"Україна стрімко перетворюється в терористичну державу "УкроІГІЛ", де просто зносяться пам'ятники історії, влаштовується продуктова, транспортна, енергетична блокада. Саме такий сценарій планувався під час державного перевороту", – сказала Бережна в ефірі "Вечора з Володимиром Соловйовим".

За життя дружила з відомими телеведучими та співачками. Серед її подруг – Ольга Фреймут, Вєра Брежнєва, Світлана Лобода та Ані Лорак. Для доньки останньої Бережна стала хрещеною матір'ю.

"Загинула моя подруга, Іра Бережна. не вірю. Вона була надзвичайним другом. Давайте вимкнемо політику, а увімкнемо серце", – написала Фреймут у соцмережі. Вона прийшла особисто попрощатися із депутаткою.Однодумці та опоненти Бережної активно відреагували на її загибель.

"Красива і розумна молода жінка. Її присутність на екранах тішила око, але коли вона починала говорити, враження нітрохи не змінювалося. Це була жінка і політик, яка дуже потрібна була б новій країні, яка рано чи пізно виникне на руїнах колишньої України", – сказав Олександр Козаків, так званий "радник ватажка" ДНР.


"Безумовно, танцювати на кістках огидно. Але смерть Ірини Бережної, на мій погляд, розкрила набагато глибшу проблему. А саме – відповідність способу життя політика його переконанням і його публічної позиції. Ірина загинула в ЄС, на критиці якого вона будувала свою політичну кар'єру", – написав у Facebook мер Дніпра Борис Філатов.

Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

Про особисте життя Бережної майже невідомо. Була незаміжня, сама виховувала доньку. Батьківство приписувають підприємцю Борису Фуксману – одному із засновників каналу "1+1". Він теж був присутній на похороні екс-регіоналки. Планував удочерити Даніеллу та забрати у Німеччину.

2009 року отримала звання "Людина року", у 2011 стала Заслуженим юристом України.

 ‡агрузка...