Великий київський чотиризірковий готель Radisson Blu Hotel Kiev Podil змінив власника. Російська компанія Готель Девелопмент продала готель структурам, близьким до банкіра Сергія Тігіпка, передає Корупція Інфо

Про це ЛІГА.net розповіли три джерела: два інвестиційних банкіра і директор девелоперської компанії. Операцію завершили близько трьох місяців тому, її сума склала близько $10 млн, повідомив один зі співрозмовників.

"Готель продан. Ім'я покупця не знаю", – сказав заступник генерального директора компанії Готель Девелопмент " Олексій Нефьодов.

Отримати коментар Сергія Тігіпко в четвер не вдалося, протягом дня він не піднімав трубку. Його прес-секретар Ірина Рудко не змогла підтвердити або спростувати інформацію про купівлю. Готельний ринок переживає складні часи, але Тігіпко уклав вигідну угоду, вважають експерти. 

Тривала продаж

Російська компанія " Готель Девелопмент відкрила свій єдиний об'єкт в українській столиці – готель Radisson Blu Hotel Kiev Podil – в кінці 2012 року. Для будівництва залучили позикові гроші, $38 млн кредиту взяли в Промінвестбанку. Управління готелем власник передав великому мережевому оператору – скандинавської Rezidor SAS. 

Вже в 2013 році Готель Девелопмент виставив об'єкт на продаж. За свій актив він намагався виручити не менше $80 млн, розповідав ЛІГА.net обізнане інвестбанкір. Висока вартість готелі на 163 номери довгий час відлякувала потенційних інвесторів, але в цьому році росіяни пішли на поступки. 

"Сума угоди склала $10 млн, це недорого за готель такого рівня", – повідомив ЛІГА.net співрозмовник, близький до операції.

Готель оформлений на компанію Веон плюс. Її засновник – Wesla Investments Limited " з Британських Віргінських островів – залишився незмінним. Кінцевим бенефіціаром компанії в держреєстрі зараз значиться громадянин Молдови Віктор Гараба. 

Причому тут Тігіпка? В кінці літа в керівництві Веон плюс події знакові зміни. У серпні директором компанії стала Оксана Кавицька. Її колишнє місце роботи – київське ЦКЛ Шхуна, зареєстрована по вулиці Петлюри, 30. У цьому ж будинку знаходиться головний офіс Таскомбанку Тігіпко і цілий ряд інших компаній бізнесмена. Під час керівництва Кавицкой одним з акціонерів Шхуни в 2016 році були кіпрські компанії Лифаза Лімітед і Белсис Лімітед. Чим вони цікаві? 

Обидві фірми встигли наслідити. Лифаза, наприклад, виступала акціонером компанії Мегатрансбудэкспо. Тігіпко – її кінцевий власник. Белсис Лімітед поряд з фірмою Центр фондових рішень у минулому році виступала співзасновником однойменної фінансової компанії. Її кінцевим власником також значиться Тігіпко. Белсис ще сім років тому встигла побувати членом ревкомісія Дніпровагонмашу, який входить в список промислових підприємств бізнесмена. 

Це не перша велика покупка Сергія Тігіпка за останній час. У листопаді належить бізнесменові група ТАС через компанію Вailican закрила операцію з купівлі Universal Bank у грецької компанії Eurobank Group. В кінці вересня нідерландська група Aegon повідомила, що досягла домовленості про продаж TAS Group 100% акцій страхової компанії Ейгон Лайф Україна. 

"Після того, як будуть виконані умови закриття угоди, що включають отримання належного дозволу регулюючих органів, TAS Group має намір об'єднати бізнес Ейгон Лайф Україна з власним бізнесом в сегменті страхування життя під брендом ТАС Life", – йдеться в заяві прес-служби Ейгон Лайф.

Готельний ринок столиці зараз не самий привабливий для інвестицій. За даними консалтингової компанії UTG, у січні-червні київські готелі були заповнені на 40,1%. Це на 5% вище порівняно з аналогічним періо-дом минулого року. Вартість проживання за цей же період у національній валюті зросла всього на 7%. "Термін повернення вкладених інвестицій на цьому ринку перевищує 10 років", – відзначає партнер компанії Atlas Advisors Олексій Ращупкін. В тому числі з цієї причини власник Istil Group Мохаммад Захур призупинив проект реконструкції готелю "Лейпциг" в центрі Києва.

Що могло спонукати Тігіпко зайнятися готельним бізнесом? Насамперед невисока ціна: окупити вкладення можна за сім років, вважає Ращупкін. "Готель такого рівня може генерувати дохід в $2-3 млн на рік. У міру відновлення економіки він буде лише зростати", – вважає експерт. 

Майже десять років тому Тігіпко вже робив спробу стати готельєром. У 2008 році компанія Київ Житлоінвест Менеджмент планувала побудувати в Києві готель Regent (компанії Rezidor SAS) по вулиці Велика Васильківська. Серед її нинішніх засновників є та ж Лифаза Лімітед. А екс-директор компанії Людмила Назаренко входить у наглядову раду Таскомбанку. Цей проект обговорювався на містобудівній раді Києва, але в той раз плани залишилися планами.