Державний секретар США Ентоні Блінкен висловився щодо нестримного бажання Російської Федерації загарбати собі Україну. 

Він закликає РФ одуматися і не робити великою помилки у спробі захопити нові українські території, як це Росія вже зробила у 2014 році, коли захопила Крим і окремі райони Донецької і Луганської областей. 

США висловила свою чітку позицію щодо політики Росії і наголосила на тому, що підтримує наш суверенітет та територіальну цілісність України.

Про це державний секретар США Ентоні Блінкен сказав на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою за підсумками засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США.

Ми стурбовані повідомленнями про незвичну російську воєнну діяльність біля України. Ми відстежуємо ситуацію у регіоні дуже уважно, як ми завжди це робимо, і також продовжимо проводити тісні консультації з нашими союзниками і партнерами стосовно цього питання. Ми чітко дали зрозуміти, що будь-які ескалаційні агресивні дії стануть великою стурбованістю для Сполучених Штатів. Ми продовжимо підтримувати деескалацію у регіоні і дипломатичне урегулювання конфлікту на сході України, – заявив Блінкен.

Також він розповів, що знає про тактику Росії, яка звикла звинувачувати Україну в провокаціях. 

У нас немає ясності стосовно намірів Москви. Але ми знаємо її тактичну схему. І наше занепокоєння полягає у тому, що Росія може зробити серйозну помилку при спробі повторити те, що вона здійснила у 2014 році, коли вона зосередила сили вздовж кордону, перейшла на суверенну українську територію, і неправдиво стверджувала, що її спровокували, – наголосив Блінкен.

Ентоні Блінкен переконаний, що всі провокації з’являються лише з боку РФ. Він навів у приклад  переміщення воєнних сил біля українського кордону. Також Ентоні похвалив Україну за те, що вона гідно поводить себе у цій непростій ситуації та не ведеться на таку поведінку РФ. 

Прихильність Сполучених Штатів до незалежності, суверенітету і територіальної цілісності є твердою, – заявив Блінкен і додав, що ця позиція не зміниться.