Державне бюро розслідувань відкрило справу через перешкоджання поліцейським професійній діяльності журналіста Bihus.Info Данила Мокрика під час захисту кандидатської дисертації нардепа від “ОПЗЖ” Іллі Киви.

Йдеться про недопуск Мокрика на захист дисертації Киви з боку поліцейського Юрія Рузанова. Як каже журналіст, співробітник поліції тоді показав свій жетон.

8 червня Мокрика допитали в управлінні ДБР щодо цієї справи.

В свою чергу, Міністерство освіти і науки здійснює перевірку матеріалів щодо надання народному депутату від «Опозиційної платформи – За життя» Іллі Киві ступеню кандидата наук. Про це в міністерстві повідомили на запит Радіо Свобода.

«26 травня 2021 року до Міністерства надійшли електронний примірник дисертації та атестаційна справа Киви І. В. Міністерство наразі перевіряє відповідність матеріалів, які подані в атестаційній справі, нормативно-правовим актам з питань атестації кадрів вищої кваліфікації та інформацію, яка надіслана заявниками», – йдеться в листі пресслужби відомства.

Крім того, планується передати електронну копію дисертації Киви атестаційну справу та інформацію від заявників експертній раді з державного управління. Матеріали мають розглянути «відповідно до процедури, яка передбачена нормативно-правовими актами з питань атестації кадрів вищої кваліфікації».

Крім того, у МОН зазначили, що ще не отримали атестаційні матеріали колишнього народного депутата Віктора Лозінського, який також заявляв про наміри захистити кандидатську дисертацію. Про це повідомило херсонське видання «Мост» 4 квітня.

У квітні МОН повідомило, що, згідно із затвердженим порядком надання наукових ступенів, перевірить кандидатську роботу та атестаційні матеріали Іллі Киви.

«Якщо під час проведення експертизи дисертації встановлено порушення спеціалізованою вченою радою вимог нормативно-правових актів з питань атестації наукових кадрів, то МОН скасовує рішення ради про присудження наукового ступеня та вживає заходів», – йдеться в повідомленні.

Проблеми у Киви і з декларуванням:

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) звернулася до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованим 1,2 млн грн доходу, який народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива отримав за здачу в оренду ями для відходів.

Так, прокуратура просить суд конфіскувати у парламентаря цю суму на користь держави. У САП розповіли, що Кива не є власником цієї ями для відходів та не має права на користування та розпорядження цим об’єктом. Попри це, він передав яму в оренду компанії з ознаками фіктивності.

За оренду Кива отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 тисяч гривень йому перерахували як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.

Як переконалися журналісти Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма поросла бур’яном.

Орендарі ями на Полтавщині, вказані в декларації Киви, — ТОВ «Компанія “Сіквел”», що зареєстрована у Львові. У розмові із журналістами її представниця назвала причину оренди «комерційною таємницею». «Компанія “Сіквел”» фігурує в одному з кримінальних проваджень як фіктивна, зазначають розслідувачі.

Як розповіли у Bihus.Info, через рік після здачі жомової ями в оренду Кива продав її, за скільки — невідомо. Покупцем стала фірма «Укрзв’язокмонтаж», у якій Кива колись був директором і головним бухгалтером.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.