Президент РФ пропустив гала-матч Нічної хокейної ліги у Сочі. До цього Путін не брав участі у грі лише один раз — у 2013 році. Тоді йому завадили проблеми зі здоров’ям, він не вийшов на кригу, проте спостерігав із трибуни. Що змусило його не брати участь цього року точно не відомо, але ймовірно, у диктатора знову проблеми зі здоров’ям і дуже серйозні, оскільки підкреслимо, що раніше такого не спостерігалося ніколи.
Нагадаємо, що раніше неодноразово надходила різна інформація про те, що Путін хворий. Володимира Путіна, якому у жовтні має виповнитись 70 років, тепер супроводжує величезна бригада лікарів, зокрема хірург-фахівець з раку щитовидної залози, — ЗМІ
За даними видання “Проект”, одним із практично постійних супутників російського диктатора виявився співробітник Центральної клінічної лікарні, який пише дисертацію про “хворих на рак щитовидної залози похилого та старечого віку”. Повідомляється, що тільки в Сочі ця людина прилітала до Путіна щонайменше 35 разів.
Зайнявши крісло глави держави у 47 років, Путін на початку своєї президентської кар’єри експлуатував образ активного чоловіка у розквіті сил.
У перші терміни Путін рідко обстежувався і на проблеми на зразок підвищеної температури мало звертав увагу, згадує чиновник, який на той час працював із главою держави: «Міг лише перенести нараду на вечір, і то якщо підхоплював сильну інфекцію». Втім, Кремлю було так важливо створити образ президента альфа-самця, що там вирішили взагалі не розповідати нічого поганого про його здоров’я. Влада намагалася не визнавати навіть найпростішу лихоманку, не кажучи вже про травми внаслідок занять спортом, на зразок тієї, про яку Путін проговорився 2021 року.
А падіння з коней були проблемою. Глава держави в нульових був захоплений кінним спортом, і травми, пов’язані з цим заняттям, не минули і його. Одне з падінь із сідла було дуже серйозним — Путін якийсь час «навіть не міг стати на ноги», а потім його довго лікували, згадує знайомий тогочасного глави держави.
Можливо, саме ця травма дасть про себе знати у 2012 році. 4 листопада того року, у День народної єдності, державні телеканали показували кадри покладання квітів до пам’ятника Мініну та Пожарському на Червоній площі. У церемонії брали участь Путін та патріарх Кирил. Утім, у телетрансляції президента особливо не показували. Вся справа в тому, що він шкутильгав, причому настільки помітно, що інформацію вирішили приховати не лише на телебаченні — прес-служба Кремля не виклала відеозапис заходу на офіційному сайті, обмежившись фотографіями, і категорично заборонила інформаційним агентствам згадувати кульгавість у своїх повідомленнях. Кадри з Путиним, що кульгає, розійшлися в інтернеті завдяки сайту патріархії, де відео з церемонії виклали без купюр.
Варто зазначити, що критичний стан російського диктатора помітили чимало людей. Так, Хвороба підтвердив один із олігархів у його оточенні, заявив 8 травня керівник групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Христо Грозєв.
“У 2014 році один із цих олігархів був буквально поруч із Путіним на тих зборах, де президент РФ розповідав про те, як добре буде заволодіти Кримом. Тобто це людина близька до Путіна. Є запис, де цей олігарх розповідає, які у Путіна серйозні онкологічні захворювання”, – сказав Грозєв.
Британське видання The Sun писало, що найближчим часом на Путіна чекає хірургічне втручання. У матеріалі йшлося, що у Путіна хвороба Паркінсона та шизоафективний розлад.
“У разі тривалого відновлення, влада на якийсь час перейде до Миколи Патрушева, секретаря Радбезу. 70-річний Патрушев вважається ключовим архітектором військової стратегії по Україні та людиною, яка переконала Путіна розв’язати війну. Коли саме Путін потрапить до лікарні, неясно”, – йшлося у публікації.
У близькому оточенні Путіна бажають його смерті. Багато наближених до диктатора не очікували, що війна пошириться на всю Україну. Думали, що все обмежиться Донбасом. Відповідно втрати, які зазнає в цій війні Росія, не були узгоджені з олігархами та високопоставленими військовими. В оточенні Путіна зараз активно чи пасивно обмірковують, як сприяти його смерті.