Незареєстрований кандидат в президенти Білорусі Валерій Цепкало повідомив, що іноземні юристи готують документи для залучення Олександра Лукашенка до відповідальності в міжнародному суді Гааги. Йдеться про тортури і побиття учасників протестів.

Зараз триває збір свідчень потерпілих учасників протестів, розповів в ютуб-каналі незареєстрований кандидат в президенти Білорусі Валерій Цепкало.

Він закликав людей звертатися, надавати інформацію про своє затримання або побиття. Однак максимально точну: за яких обставин воно сталося, хто і де затримав, побив. Ці факти, обіцяє Цепкало, подаватимуть до Міжнародного суду.

Група іноземних юристів вже готує документи для залучення Олександра Лукашенка до відповідальності в міжнародному суді Гааги.

“Ми очікуємо, що якщо режим Лукашенко протримається, то ми забезпечимо судовий процес у Гаазі, міжнародний кримінальний трибунал”, – заявив опозиціонер.

За словами Цепкало, після винесення Гаазьким судом вироку щодо Лукашенко буде виданий міжнародний ордер на його арешт. Однак опозиціонер не заперечує, що судити Лукашенко можуть і самі білоруси.

До слова, раніше президент Естонії Керсті Кальюлайд допустила притягнення до відповідальності представників влади Білорусі в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі за застосування насильства для придушення мирних протестів.

Також додамо, що Європейський союз не визнає результати виборів президента в Білорусі і вважає, що вони були сфальсифіковані. Крім цього, ЄС майже завершив роботу над санкціями проти білоруських чиновників. Їх введуть найближчим часом.

Євросоюз буде переглядати відносини з Білоруссю. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на брифінгу 15 вересня.

Виступаючи на сесії Європарламенту, дипломат обмовився і назвав Лукашенка “нелегітимним президентом України”.

Ми вважаємо вибори 9 серпня сфальсифікованими. Ми не визнаємо Лукашенко легітимним президентом України, – сказав Боррель.

Після зауважень і сміху в залі, політик зрозумів, що обмовився і сказав, що мова йде, звичайно, про Білорусь.

“Вибачте, Білоруси. Про що я тільки думав? Вибачте. Ми не визнаємо Лукашенко легітимним президентом Білорусі “, – виправився після паузи політик.

Потім дипломат розповів про численні затримання учасників протесту після виборів, жорсткі дії щодо них і повідомив депутатам ЄС про затримання всіх членів президії Координаційної ради, за винятком Світлани Алексієвич.

Боррель сказав, що ЄС бачить вихід з політичної кризи в Білорусі в діалозі між владою і суспільством. Однак Боррель додав, що ЄС поки не зміг зв’язатися з білоруською владою ні на одному рівні. В Євросоюзі вважають, що потрібно провести нові президентські вибори в країні під егідою ОБСЄ.