Телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука були заблоковані санкціями РНБО як з юридичної причини – через схеми їхнього фінансування, – так і через “характер мовлення”.

Про це заявив міністр культури й інформаційної політики України Олександр Ткаченко в інтерв’ю ВВС. Він сказав, що причина введених обмежень для зазначених медіа – це “два в одному”.

За словами Ткаченка, на ефіри каналів Медведчука він “особисто не ходив і радив своїм колегам не ходити”.

“Я пояснював: ви маєте справу не зі стандартами журналістики, це класична агресивна інформаційна машина, яка працює за темниками Кремля, і не потрібно своєю присутністю підтверджувати їхній статус медіа як таких”, – заявив міністр.

Однак, зазначив він, деякі представники влади сприймали 112, NewsOne і ZIK як майданчики, можливості яких можна використовувати.

“Те, що в такий спосіб ми фактично легітимізуємо прокремлівські ЗМІ в Україні, доходило, так би мовити, не до всіх”, – сказав глава Міністерства культури.

Він вказав, що блокування цих телеканалів несе два меседжі. “Один полягає в юридичній площині, а другий – у необхідності почати заново розмову про стандарти журналістики”, – пояснив Ткаченко.

У нього запитали, чи можна було обмежити мовлення телеканалів тільки через пропаганду. Міністр відповів, що нинішнє законодавство не дозволяє Нацраді з питань телебачення і радіомовлення ефективно боротися з такими проявами.

“Були зауваження, були відкликання ліцензій. Але тільки зі 112-м каналом, якщо я не помиляюся, вони кілька років судилися, але не змогли через судову систему домогтися рішення”, – повідомив він.

Також Олександр Ткаченко вважає, що журналісти підсанкційних каналів Тараса Козака «забетонують» своє професійне майбутнє, якщо погодяться на пропозицію Маргарити Симоньян перейти на російський пропагандистський канал RT.

«Якщо вони хочуть забетонувати своє журналістське майбутнє, то напевно варто (прийняти пропозицію Симоньян – Ред.)», – сказав Ткаченко.

На питання, чи йдеться про кар’єру в Україні, Ткаченко відповів: «Взагалі в принципі».

Міністр відзначив, що медіаменеджери телеканалів, які ведуть інший наратив у інформпросторі, можуть постати перед складним вибором, якщо отримають резюме від перших облич каналів Козака.

«Це складний вибір. Якби я був медіаменеджером, я б сильно подумав. І думав би довго», – зазначив Ткаченко.

Нагадаємо, головна редакторка пропагандистського телеканалу RT (фінансується з держбюджету РФ) Маргарита Симоньян запропонувала роботу журналістам українських телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZiK, проти яких в Україні запровадили санкції на п’ять років.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.