Шахтарі Львівщини відучора блокують рух транспорту при в’їзді в місто Червоноград. За даними соцмереж, на околиці міста уже утворилася черга з 40-50 фур. Інформацію про заблокований автошлях підтвердив голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин.

Блокують шахтарі автошлях P15 –  це дорога регіонального значення, яка пролягає від Ковеля до Жовкви.

Як пояснив нашому кореспонденту О.Турчин, учора Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету, відповідно до яких працівники вугільної галузі залишилися без фінансової підтримки. «Рада прийняла бюджет, ми залишилися без допомоги. Навіть наша львівська «Самопоміч» голосувала проти нас. Але нічого, ми з цим розберемося», – сказав гірник.

Як розповіла представник прес-служби Червоноградської міськради Надія Земницька, влада міста зустрілась з протестувальниками й вислухала їх вимоги, однак вирішити проблеми шахтарів місцеві можновладці не в змозі.

За словами Н.Земницької, сьогодні шахтарі оголосили страйк, не працює жодна з семи шахт. Страйкувати та перекривати дороги гірники домовились до 19.00 сьогоднішнього дня, щодо продовження акції протесту вирішуватимуть уже ввечері.

Сьогодні, 3 березня, народні депутати від групи «Львівщина» у Верховній Раді України звернули до міністра енергетики Володимира Демчишина з вимогою негайно відреагувати на проблеми шахтарів ДП «Львіввугілля». «Звертаємось до міністра енергетики вирішити питання шахтарів. Учора шахтарі були під стінами Ради, сьогодні вони перекрили дороги в Червонограді. Просимо міністра звернути увагу на шахтарів. Інакше ми змусимо його приймати адекватні і правильні рішення», – сказала з трибуни співголова групи нардепів від Львівщини Оксана Юринець.