В окупованому Мелітополі росіяни укріплюють оборону, готуючись до наступу Збройних сил України. Повідомив мер Мелітополя Іван Федоров на брифінгу.

“Псевдокерівник департаменту охорони здоров’я, якого призначили окупанти в Мелітополі, зібрав нараду, сказав всім колаборантам і тим, кого вони призначили керівниками закладів охорони здоров’я, підготувати продукти харчування, воду і заклеїти вікна”.

За словами Федорова, за останні два тижні ситуація ускладнилися, однак окупанти розуміють, що “їхнє мирне життя у Мелітополі закінчилося”.

Нещодавно росіяни не пропускали людей через блокпост у Василівці, щоб прикриватися ними як “живим щитом” та встигнути провести передислокацію на території фронту, додав він. Деокупація Півдня України – у розпалі. Йдеться про Херсонську область, південну частину Запорізької області. Деокупувати прибережні райони на півдні військовим наказав особисто президент України, йдеться у сюжеті проекту FreeДом.

Завдання, поставлене президентом України, – чітке. Повинні бути звільнені в кінцевому рахунку всі українські території, включно з тими, які були окуповані ще в 2014 році, – зазначив політолог Петро Олещук.

Про наказ Зеленського щодо деокупації півдня розповів глава Міноборони Олексій Резніков.

Експерти впевнені: з надходженням озброєння від країн-партнерів Україна з кожним днем почувається сильніше і впевненіше в поверненні своїх територій.

Йде розрахунок на продовження надходження західної військової допомоги. Ми бачимо, як РСЗВ від США вже впливають на фронті, зокрема, методом знищення складів зі зброєю, командних пунктів росскийской армії, – говорить політолог.

У Держдумі РФ традиційно огризнулися на наказ Зеленського відвоювати Південь країни і назвали цей крок “агонією”.

Тим часом, жителів окупованих районів Херсонської та Запорізької областей просять евакуюватися всіма можливими способами. Адже це будуть величезні бої. Люди не повинні стати щитом між ворогом і нашою армією.

Деокупація Півдня триває буквально щодня. За словами Зеленського, Україна може не повернути всі свої території швидко, як би цього хотілося, – наголошується в сюжеті.

Не виключається, що деякі території все-таки доведеться повертати дипломатичним шляхом. Це займе більше часу. Але віддавати Росії частину територій в обмін на мир ніхто точно не буде.

Коли Україна говорить про контрнаступ, то мається на вигляді повернення тих територій, які були окуповані, – говорить Петро Олещук.

Військовий оглядач Старіков звернув увагу на те, що Генштаб повинен мати різні плани стратегічного наступу, відступу – ведення бойових дій, – за різними напрямами, не лише на Півдні, а й на Півночі, Сході країни.

На Півдні країни, щоб виконати завдання з контрнаступу, потрібні будуть відповідні людські ресурси, бойова та військова техніка, грошові ресурси, логістика тощо. Це все рахується. План такий з великою ймовірністю має Генштаб. Залишилося втілити його у життя, – сказав експерт.

Він підкреслив, що одна з основних тактик війни полягає в тому, що супротивника застають зненацька та обманюють.

 Отож, якщо щось готується, то про це не говорять. Тому, на превеликий жаль, слова міністра оборони – це більше схоже, на мою суб’єктивну думку, на інформаційну війну, – повідомив Старіков.

За його словами, з урахуванням сучасних методів ведення розвідки – космічних, радіо, агентурних, повітряних та інших – усі пересування військ фіксуються. Як із боку РФ, так і з боку України. І якщо почалося перекидання резервів, військ тощо, то росіяни побачать це після таких заяв, виставлять на Півдні України додаткові резерви.

Тож це все поки що на словах, а не на ділі, на жаль. Це лише намір. Коли ж піде реальний контрнаступ, це зроблять таємно. Буде в іншому місці завдано відволікаючого удару, щоб противник відвів туди сили, а наші війська звільнили окуповану територію, – пояснив він.

Військовий оглядач попередив, що про фактичний початок контрнаступу на Півдні країни все буде зрозуміло десь за десять днів до початку.