Варшава готова до нестандартних дій у випадку, якщо Німеччина не дозволить постачати танки Leopard в Україну.

Про це в ефірі радіо RMF.FM заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.

«Думаю, якщо буде твердий опір (з боку Німеччини – ред.), то ми будемо готовими також до нестандартних дій, навіть якщо хтось ображатиметься на це»,- підкреслив Яблонський.

Водночас він застеріг, аби не випереджати фактів.

За його словами, є серйозний ризик, що росія зробить новий наступ в інших регіонах України. Він зазначив, що рф має «дуже агресивні наміри», і якщо Захід дозволить їй мати перевагу над Україною, то вона без сумніву знову намагатиметься здійснити наступ.

Польський дипломат зазначив, що чим швидше країни Заходу передадуть Україні танки, тим безпечнішою буде Польща. Відтак їх передача також в інтересах РП, адже Польща «розташована дуже високо у списку російських цілей».

Відповідаючи на запитання, звідки в Німеччині такий опір щодо надання Україні озброєння, Яблонський зазначив, що це є наслідком багаторічного впливу росії на політичні та бізнесові кола в ФРН. Відтак ця симпатія «творилася на російських грошах».

«Це досить складна справа, але я думаю, що одна з головних причин полягає в тому, що Росія робила в Німеччині роками, як вона впливала на німецьку політику, промисловість, бізнес, громадську думку, як вона розбещувала людей на всіх можливих підставах і використовуючи різні методи, пояснив він. Я думаю, що це симпатії, але симпатії, створені за російські гроші,» – зазначив Яблонський.

Як додав він, “сьогодні ці люди, звичайно, відкрито не скажуть, що вони підтримують Росію”. Є багато людей, яким це дуже соромно, але насправді вони діють так, щоб не завдати великої шкоди Росії.

Як зазначив інтерв’юер, серед пояснень небажання передавати Україні техніку є й те, що нібито не провокували Путіна. Путіну не потрібні провокації. Якщо щось і провокує Путіна, то це слабкість. Ми бачили це протягом 11 місяців. Путін напав на Україну, будучи впевненим, що Україна слабка, що вона не отримає підтримки. Він розраховував на удачу. Однак він діє так, що тільки жорстка сила може його зупинити, – стверджував Яблонський.

Яблонський підкреслив, що у передачі танків в межах широкої коаліції зараз головною проблемою є Німеччина. Інші країни готові надати свої танки Україні.

Зазначимо, що напередодні глава польського уряду Матеуш Моравецький у коментарі польським ЗМІ заявив, що Польща має намір передати танки Leopard 2 Україні, попри те, яким буде рішення Берліна як країни-виробника цієї техніки.

“Згода є другорядним питанням. Або ми цю згоду отримаємо, або самі зробимо так, як треба”,- зазначив Моравецький, додаючи, що декілька країн домовилися про передачу танків Україні. 

“Тут найголовніше, щоб німці, данці, фіни, французи та інші країни якомога швидше запропонували свої сучасні танки і важку техніку. Від цього може залежати здатність відстоювати свободу в Україні, а відтак і безпека всієї Європи”,- констатував польський прем’єр.

За його словами, рішення про передачу Україні танків є “ключовим”. Відповідно до різних експертиз та аналізів, росія готується до нового наступу, ймовірно, в лютому. Відтак, до цього часу Україна повинна отримати нову зброю і заповнити прогалини у військовій техніці там, де це необхідно. Зокрема, йдеться про танки та БМП. 

“Тому для нас так важливо разом комплектувати сучасні танкові бригади в рамках діяльності країн Західної Європи”, – повідомив польський прем’єр. 

Моравецький заявив, що вони продовжуватимуть діяти, тиснути на офіс канцлера та Німеччину, щоб вони якомога швидше відповіли на їхню пропозицію про передачу танків.