У мережі з'явилися результати закритого соціологічного опитування, згідно з яким у переможця президентських виборів Володимира Зеленського є шанси провести в Раду велику кількість своїх людей у ​​разі дострокових парламентських виборів.

Партія Володимира Зеленського "Слуга народу" набирає 44% голосів виборців, політична сила кума президента РФ Віктора Медведчука і Вадима Рабиновича "Опозиційна платформа – За життя" – 10%, переформатований "Блок Петра Порошенко" – також 10%, проте як зазначають соціологи, рейтинг Порошенка, не такий стабільний як в його опонентів, та поступово почне опускатись.

При цьому партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" може розраховувати на 8% голосів виборців.

Партії Анатолія Гриценка і Ігоря Смешка отримують по 5%.

Ці дані – останній сеанс роботи соціологів, яку активно обговорюють в кулуарах Верховної Ради, проте джерела залишаються анонімними, про це пишуть журналісти видання "Антикор".

Про поточні шанси партій старої та нової влади пройти в черговий склад парламенту в ефірі популярного телеканалу розповів експерт з управління репутацією Борис Тизенгаузен.

Серед тих, кому вибори невигідні, експерт назвав партію "Народний фронт", яку очолює Арсеній Яценюк.

"Вони зараз перебувають на дні електорального рейтингу. З 20%, які вони набрали під час минулих виборів, їхній рейтинг упав фактично до 1%. "Народний фронт" як політична сила не має жодних шансів на дострокових виборах подолати 5-відсотковий бар'єр і зайти в парламент", – вважає Тизенгаузен.

Окрім того, як зазначається,, і інші партії старої влади не зможуть подолати навіть 5% бар'єр.

За його словами, безумовно вигідні дострокові вибори політичному проекту Володимира Зеленського "Слуга народу".

"Рейтинг "Слуги народу" – це рейтинг Зеленського фактично. Він зараз на найвищому рівні тільки тому, що Зеленський поки не почав нічого говорити і нічого робити. Як тільки він почне щось робити, піднімати гострі соціальні питання, ухвалювати непопулярні рішення – які доводиться ухвалювати президенту –  це вже інше питання.", – попередив Тизенгаузен, проте наразі найвищий рівень довіри та фаворит виборів, Саме Зеленський.

Нагадаємо, у команді Володимира Зеленського наполягають на інавгурації 19 травня. Теоретично, в такому випадку новий президент встигає розпустити Верховну Раду і призначити позачергові парламентські вибори.