Проекти рішень щодо оскарження повноважень російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи готуватимуть проукраїнськи налаштовані депутати – британець Роджер Гейл і представник Литви Егідіус Варейкіс.

Про це з посиланням на джерела в ПАРЄ повідомляє "Європейська правда". Їх кандидатури були затверджені моніторинговим та регламентним комітетами.

Так, відзначається, що Гейл – консерватор, який традиційно підтримує Україну і виступив співавтором проукраїнських поправок до резолюції, яка дозволила повернути делегацію Росії. Він буде доповідачем у моніторинговому комітеті.

У регламентному комітеті документ буде готувати Варейкіс – литовський депутат, відомий як безкомпромісний прихильник дотримання прав людини. Примітно, що він голосував проти безумовного повернення Росії до Ради Європи.

Відзначимо, що хоча остаточне рішення щодо повноважень росіян буде приймати 26 червня Асамблея, початковий текст документів щодо оскарження грає також велику роль.

Нагадаємо, повноваження Росії були оскаржені делегаціями України і Грузії за двома критеріями – з процедурних підстав представником України Володимиром Ар'євим та по змістовним – грузинкою Ніно Гогадзе.