В уряді США заявили, що не мають наміру послаблювати санкції проти росії в обмін на розблокування українських портів і безперешкодний експорт зерна з України.

Про це написали у виданні Politico з посиланням співрозмовника в американському уряді.

Урядовець розцінив подібні заяви росії як дипломатію вимагання:

“Російські пропозиції важко сприймати на віру, зважаючи на те, як активно та умисно вони знищують продукти харчування в Україні та загострюють глобальну продовольчу безпеку”, – заявив він.

Зазначається, що співробітники адміністрації президента Сполучених Штатів та американські законодавці скептично ставляться до заяв росії про готовність допомогти в подоланні можливої ​​продовольчої кризи. Зокрема, сенатор від штату Айдахо Джеймс Ріш назвав вимогу москви про скасування санкцій для вирішення питання щодо експорту зерна «шантажем».

Ще одне джерело видання, цього разу в ООН, повідомило, що пропозиції росії ускладнюють і без того крихкі переговори.

Окрім того, радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко вважає, що для України будь-які кулуарні домовленості країн із росією щодо послаблення або зняття санкцій в обмін на розблокування портів будуть дуже загрозливими.

За його словами, зараз Путін наступає на всіх фронтах, і його риторика така: Голод у світі можливий лише тому, що Захід наклав санкції на Російську Федерацію.

«Це його улюблена тактика – піднімати ставки. І піднявши ці ставки, він (Путін – Ред.) вибиває собі преференції», – зазначав Вадим Денисенко.

На його думку, Путіну потрібні перемоги на Донбасі, а інакше він на жодні поступки не піде.

Радник наголошує, що жодним чином не можна дозволити, щоб у світовій дипломатії теми голоду та зняття санкцій склеїлися.

«План у Путіна такий: він вважає, що найближчим часом зможе захопити Донбас, а після цього він піде на переговори щодо розблокування портів. І саме в межах цих переговорів Путін “врятує” світ від голоду, а з нього знімуть частину санкцій і заплющать очі на те, що він має намір анексувати велику частину території України. Це його план», – розповів Вадим Денисенко.