Через прохання Херсонської ОДА відтермінувати реорганізацію медустанов уся область може залишитися без коштів на охорону здоров'я у 2020 році.Голова Херсонської облради Владислав Мангер разом з іншими депутатами ОДА звернувся до Кабміну і Верховної Ради України з проханням відтермінувати реорганізацію медичних закладів в області до кінця 2020 року. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook у четвер, 11 липня.
 
 "Депутати обласної ради Херсонської області на чолі з Мангером планують позбавити всі заклади охорони здоров'я регіону можливості отримувати кошти за медичні послуги в наступному році", – сказано в повідомленні.
 
Супрун також звинуватила Мангера і облраду в саботажі й залякуванні людей неправдивою та маніпулятивною інформацією.
 
"Заяви депутатів з проханням відтермінування, швидше, схожі на шантаж уряду через власну неспроможність. Очевидно, системні зміни у сфері охорони здоров'я – це процес набагато більш комплексний і складний, ніж організація вбивства жінки, яка не дає красти місцевим феодалам", – заявила в.о. міністра.
 
Супрун підкреслила, що з 2020 року всі заклади, які надають медичну допомогу, повинні почати працювати за новими правилами.
 
"Нові умови роботи будь-якої лікарні в системі, де "гроші йдуть за пацієнтом", будуть чітко прописані в договорі з Національною службою здоров'я України. Обов'язковою вимогою для підписання такого договору є автономізація", – зазначила Супрун.
 
Вона також додала, що автономізація має безліч переваг для медичних установ і надає їм більшу суб'єктність та можливість самостійно приймати рішення про заробітну плату й витрати, оптимізувати витрати і отримувати доходи.
 
"Медичним закладам, які не будуть автономізовані, доведеться шукати фінансування з інших джерел. Старого механізму фінансування (субвенції) не буде. Проведення успішної автономізації – це своєрідний тест для управлінців на місцях. Там, де місцева влада прагне долучитися до змін, медичні установи оперативно реорганізовуються і автономізуються. Там, де зміни саботують, процес автономізації рухається значно повільніше", – зазначила в.о. міністра.
 
Вона додала, що установи сімейної медицини Херсонської області без проблем перейшли на нову модель і медики змогли отримати суттєві підвищення зарплат.
 
"Їхні ж колеги з лікарень області будуть відрізані депутатами від нової системи і можливостей розвитку. Відсутність вироку у справі про вбивство Катерини Гандзюк дає Мангеру можливість продовжувати шкодити цілому регіону і ставити під загрозу здоров'я мільйонів людей. Непокаране зло росте", – заявила Супрун.
 
Нагадаємо, що Владислав Мангер оскаржив вирок убивцям Катерини Гандзюк – у справі він значиться як замовник вбивства.