11_main

Прикордонний контроль на внутрішніх кордонах Шенгенської зони застосовують сім країн – Норвегія, Швеція, Данія, Австрія, Німеччина, Франція і Мальта

Шенгенська зона у зв'язку з міграційною кризою зіткнулася з проблемою виживання, заявив у вівторок голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

"Над шенгенськими простором нависли дуже значні ризики, можна сказати, ризики виживання. Сьогодні радісно вводиться контроль на кордонах, завтра вважатимуть, що економічна вартість цього значна, а післязавтра зададуться питанням, навіщо нам єдина валюта, якщо більше немає свободи пересування і внутрішнього ринку", – сказав він, виступаючи на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі. Виступ Юнкера транслювався на сайті Єврокомісії.

Статті законодавства про тимчасове введення прикордонного контролю на внутрішніх кордонах Шенгенської зони з метою припинення припливу нелегальних мігрантів застосовують сім країн – Норвегія, Швеція, Данія, Австрія, Німеччина, Франція і Мальта.

За даними європейського агентства з контролю за зовнішніми кордонами Frontex, за 2015 рік в Євросоюз прибули понад 1,2 мільйони мігрантів. Єврокомісія заявила, що нинішня міграційна криза у світі – найбільша з часів Другої світової війни.