images
 

Під час відпочинку на морі у хлопчика зупинилося серце. І хтозна, що б із ним зараз було, аби в ту мить на тому ж пляжі не відпочивав кардіохірург. Саме він надав йому першу допомогу і відрядив на обстеження до столиці.

Про це повідомляє Корупція Інфо з посиланням на сайт "24 канал".

У хлопчика – рідкісне генетичне захворювання – синдром Бругада. Найстрашніше те, що через порушення ритму – серце малого будь-якої миті може зупинитися. Так сталося кілька тижнів тому, коли Максимко з другом та тіткою Іриною відпочивав на морі в Одесі.

Утім, рятувальники нічого вдіяти не змогли. Та Максимку пощастило, що на тому ж пляжі відпочивав лікар-кардіохірург з інституту ім.Амосова. Згадує, побачив метушню навколо хлопчика і відразу кинувся до нього.

Після трьох хвилин клінічної смерті Максим опритомнів. Уже в одеській лікарні йому поставили діагноз – як згодом з’ясувалося – помилковий.

Синдром раптової смерті в їхнього сина виявили в інституті кардіохірургії ім.Амосова. Нині хлопчику вживлюють спеціальний кардіостимулятор, який придбало йому Мінохорони здоров’я за 200 тисяч гривень. Якщо серце малого знову зупиниться, цей прилад змусить його працювати. Лікарі кажуть, ця операція унікальна, бо роблять її найменшому пацієнту та й діагностувати захворювання українським фахівцям вдається вкрай рідко.

Таких операцій потребують близько 12-ти тисяч українців. Утім, імплантацію цих дефібриляторів щороку проводять лише кільком десяткам хворим. Торік більшість просто не дочекалася своєї черги.

Натомість операція Максимка пройшла успішно. Хлопчик уже посміхається і мріє повернутися додому. Та спочатку подякує своєму янголу-охоронцю. Так тепер називає пана Ігоря. Якби він з'явився на пляжі хоча б на хвилину пізніше, можливо, рятувати було б уже нікого.

Автор – Євгенія Коваленко.