До Києва з неоголошеним візитом прибув генеральний секретар НАТО. Він провів розмову із главою нашої держави.

Також відомо, що під час переговорів із генсеком НАТО глава держави обговорив перебіг бойових дій в Україні, а також військову допомогу Збройним силам.

Також президент України та Генсеек НАТО поспілкувались про посилення ППО на тлі атак російських безпілотників. Крім цього, це зумовлено тим, що Росія може поновити удари по енергетичних об’єктах під час опалювального сезону.

На спільній пресконференції Столтенберг також заявив, що українські військові «поступово завойовують позиції» у своєму контрнаступі.

Також зачепили питання поглиблення співпраці щодо виготовлення зброї. Столтенберг розповів, що закликав членів НАТО інвестувати в Україну.

Генсеку Північноатлантичного Альянсу поставили питання щодо «послаблення НАТО» на тлі посилення агресії Росії. Зокрема, через відсутність реакції на інцидент із уламками БпЛА на території Румунії. Він вкотре наголосив, що не бачить ознак умисного нападу Росії на територію Альянсу.

«НАТО посилив присутність у Європі. Країни-члени відправили туди більше військ. Також здійснюється повітряний патруль. Ситуацію на кордонах краї НАТО контролюють», – заявив Столтенберг.

Він також зазначив те, що у Литві також з’явиться додаткова авіація.

Нагадаємо, що країни НАТО планують наростити виробництво боєприпасів, щоб забезпечити власні потреби у зброї. Крім цього, вони також передадуть значну кількість снарядів і українській армії.

Про це під час виступу на форумі «Виграти війну. Виграти мир» заявила амбасадорка США при НАТО Джуліан Сміт. Вона наголосила, що це нарощення потрібно, щоб покрити потребу в боєприпасах, значну кількість яких Альянс уже передав Україні.