Адвокат п’ятого президента Петра Порошенка повідомив, що проти екс-президента почалося розслідування у 15 нових проваджень.

Про це на брифінгу заявили адвокати Порошенка Ігор Головань і Ілля Новіков.

“4 вересня з’явилося 15 нових проваджень спрямованих фактично проти п’ятого президента України Петра Порошенка…

Не дає нам забути про себе пан Андрій Портнов, який нещодавно опублікував 15-те чи 16-те провадження. Мало йому було тих заяв, якими він завалив ДБР. Тепер чергове провадження має відношення до “Кузні на Рибальському”, – заявив Головань.

Головань вважає, що справи сфабриковані. Адвокат додав, що справи відкрили в СБУ.

За його словами, у провадженнях йдеться про статті 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність), 109 ККУ (повалення конституційного ладу, захоплення державної влади), державна зрада, привласнення власності, фінансування тероризму, втручання в роботу електронно-обчислювальних машин комп’ютерних мереж.

Він додав, що справи дублюють попередні. Зокрема, провадження щодо “Кузні” відновили за рішенням Печерського суду. Захисник Порошенка припускає, що суддя Світлана Смик проявила “лояльність до Портнова”, адже більше року розглядає справу щодо порушень самого Портнова.

Адвокат бачить у провадженнях слід колишнього власника “Приватбанку” Ігоря Коломойського. Адже у фабулах справ багато йдеться про банківську справу.

Новіков заявив, що захист колишнього президента вважає, що заступник глави Офісу президента Олег Татаров разом із Портновим та Коломойським скоординувалися проти Порошенка.

Зокрема, за його словами, Татаров розмовляє про арешт якогось майна Порошенка.

Найбільше уваги, на думку Новікова, будуть виділяти справам щодо телеканалу “Прямий” та “Кузні”, а інш – це “відволікаючий маневр”.

Тг-канали уже активно коментують нову інформацію. Так “Вести пишуть наступне:

“Виявляється, проти Петра, гетьмана нашого, Порошенка СБУ, ще 4 вересня, порушило 15 нових кримінальних справ.

Одними з найяскравіших (і заслужених) наприклад – державна зрада, захоплення влади, фінансування тероризму та багато інших.

Про це розповів адвокат депутата Порошенка Ігор Головань. Ступінь “трешовості” справ, на думку адвоката, досягає максимуму. А ми вважаємо, що вся каденція Порошенка- один великий, п’ятирічний треш. Головань також натякнув на причетність до відкриття справ колишніх власників “Приватбанку”.