Доручення президента України Петра Порошенка СБУ про необхідність відсторонення Віктора Медведчука від процесу обміну полоненими не приведе ні до якого практичного результату. Також, як неможливо залучити кума Володимира Путіна до відповідальності за державну зраду. Про це в коментарі InfоResist повідомив колишній начальник Головного слідчого управління СБУ генерал Василь Вовк.

На його думку, спецслужба доповість главі держави про те, що Медведчук не брав участі в тому сегменті переговорів, в якому брало участь СБУ. За всі інші напрямки відповідає Адміністрація президента.

«Всі ці переговори влаштовувала адміністрація президента і вона ними займалася. Самому собі потрібно дати доручення, а що там робив, а якщо і робив то, що зробив Медведчук. Може багато чого зробив, раз він вилітав, на відміну від президента і прем'єра без всяких дозволів «Москва-Київ, Київ-Москва» і так далі. Але я можу сказати, я був на початковому етапі мінських переговорів аж до 8 січня 2015 року. 6 раундів, якщо не помиляюся я працював в Мінську. Перший раунд був 31 липня. Про нього мало, хто знає, він був в резиденції Лукашенка. Це був початок. Але ми знаємо, що до того було декілька зустрічей в іншому форматі, в Донецьку. Там брали участь народний депутат Шуфрич (не пам'ятаю чи був він тоді народним депутатом) і Медведчук. Потім вони зникли і Медведчук працював, якщо і працював, про це ніхто не знає, то під великою таємницею. Окремо і незалежно від Тристоронньої контактної групи. Жодного разу він там не з'являвся, ні з ким не спілкувався навіть по телефону. Він спілкувався тільки з президентом Порошенко і тільки з президентом Путіним », – сказав він.

За його даними Медведчук не спілкувався ні з СБУ, ні з українськими представниками в Тристоронньої групі.

«Що ж СБУ може перевірити, якщо СБУ з ним не перетиналася. Можливо, після мене перетиналася, але я не думаю, що все воно так і зилишилось залишилося. Більш того обмін зробили лише один, хоча ми за короткі період часу зробили їх декілька. Від 20 до 115 осіб ми звільняли. Чи була там допомога Медведчука в тому, що ми в чомусь не змогли домовитися про ці так звані обміни. Я цього не знаю, я цього не відчув. Напевно це були домовленості на іншому рівні. Знову-таки, Медведчук не спілкувався з представниками ОБСЄ, ні з представниками Росії, тоді був Зурабов, потім помінялися, також не спілкувався з представниками України, паном Кучмою, тому що їм нема про що говорити. Він міг вирішувати, скажімо так, такі концептуальні питання, загальні питання, політичні питання і бути посередником між Путіним і Порошенко. СБУ до цього не мало ніякого відношення, і він з СБУ не спілкувався. Це все одно, що президент попросив би СБУ перевірити, як працював Клімкін і чого він добився », – додав він.

Раніше повідомлялося, що в СБУ звернувся президент України Петро Порошенко з дорученням розглянути можливість відсторонення кума президента Росії і лідера руху «Український вибір» Віктора Медведчука від виконання функцій по звільненню заручників.