В Україні фізосіб-підприємців ще на один місяць – до кінця травня 2020 року – звільнили від сплати ЄСВ. Для них на один місяць відтермінували нарахування пені.

Також зарплати, доплати та премії медиків, які борються з COVID-19, звільнили від сплати усіх податків і зборів на період боротьби з епідемією. Фактично це означає, що зарплата медиків зросте.

Про це йдеться у законопроєкті №3329-д, який Верховна Рада ухвалила у другому читанні та за основу у середу, 13 травня. Рішення підтримали 333 народних депутати.

Мета документу – підтримати бізнес в період карантину, дати йому податкові пільги і спростити адміністративні процедури.

Зокрема, продовжено період, протягом якого ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, будуть звільнені від сплати ЄСВ на період з 1 по 31 травня 2020 року.

Що ще передбачає законопроєкт

  • продовження строку незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • продовження строку ненарахування пені останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • продовження мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • зменшення вимог до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн. грн. до 200 млн. грн;
  • продовження строку дії Закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”, який завершується 1 серпня 2020 року до 2024 року;
  • внесення ряду інших змін, спрямованих, на врегулювання адміністративних процедур на період дії обмежувальних карантинних заходів та після їх завершення.

Законопроєкт було ухвалено за основу у першому читанні 30 квітня.