В Україні ще не почалася друга хвиля коронавірусу, але спостерігається стабільне зростання першої хвилі COVID-19. Офіційна статистика не відображає реальної кількості хворих.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповіла лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк.

Як зазначила епідеміологиня, пацієнтів з коронавірусом надходить багато, “лікарні зараз перевантажені, сімейні лікарі зокрема”.

“Ми поки не говоримо про другу хвилю, ми спостерігаємо дуже стабільне зростання першої хвилі. У зв’язку з першим карантином, якого ми дотримувалися навесні, ми розтягнули це в часі. На сьогодні це перша хвиля, і зараз стрімке зростання захворюваності… Друга хвиля – це просто другий підйом захворюваності, коли ми чітко побачили, що побороли, а тут почалася друга хвиля. Наразі це трохи некоректно звучить, тому що ми не бачили серйозного спаду. Ми просто бачимо поступове наростання”, – розповіла вона.

Сояк пояснила підйом захворюваності настанням осіннього періоду – “ми всі в закритих приміщеннях, ще більше ризиків передати крапельну інфекцію”.

Також лікарка зазначила, що кількість хворих на COVID-19 в Україні перевищує офіційну статистику:

“Насправді, хворих, найімовірніше, більше, і це обґрунтоване припущення. Жодна країна не має можливості тестувати всіх людей. Ми повинні обирати групи тих, кого ми тестуємо, зважаючи на свої ресурси”.

Нагадаємо, раніше голова МОЗ Максим Степанов розповів, чи чекати тотального жорсткого карантину в Україні через коронавірус.