Білоруська автокефальна православна церква (БАПЦ) підтримує рішення Константинопольського патріархату про надання автокефалії українській православній церкві. Про це розповів глава БАПЦ архієпископ Святослав Логін.

 "Наша мета – також легалізуватися у Білорусі й офіційно здобути статус автокефалії.

Історично ми маємо багатовікову православну традицію. У минулому столітті наша церква робила реальні кроки для того, щоб здобути автокефалію і щоб її визнали", – повідомив він. 

Логін зазначив, що вважає українську церкву рідною, тому що церква в Білорусі починалася із Київської митрополії, знищеної московською церквою. 

"І донині Москва робить усе, щоб українська і білоруська церкви автокефалії не одержали", – розповів архієпископ.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Він додав, що українська церква йшла до автокефалії майже 30 останніх років, а в Білорусі одержання автокефалії за чинної влади практично неможливе.

"Нинішня влада й економічно, і політично, і духовно підпорядкована Москві. Можливо, влада якісь думки і бажання у бік духовної незалежності й має, але реальних кроків і планів дії не мають. 

Тому ми можемо тільки молитися за те, щоб білоруське православ'я жило і наша держава жила. Без незалежної церкви можна з часом втратити і державу", – підкреслив Логін. На думку архієпископа, надання автокефалії Українській православній церкві вплине і на долю БАПЦ.

"Якщо визнають українську церкву, то наступні кроки мають бути і стосовно білоруської церкви.

Це дає нам приклад і показує, що ситуація розвивається згідно з канонами. Канони, як відомо, вимагають для окремого православного народу окремої церкви. Це 34-те апостольське правило. 

А канони не обговорюють, а виконують. Те, що Білорусь як православна держава не має свого незалежного першоієрарха, – це порушення канонів і порушення історичності нашої білоруської церкви", – заявив він. Логін додав, що церква в Білорусі старша від московської церкви. 

"Спочатку хрестили Київ, Полоцьк. У нас були вже свої храми побудовані, і лише потім виникла Москва, яка цинічно неканонічно підпорядкувала собі Києво-Литовську митрополію, зокрема Білорусь… Отже ми маємо всі канонічні підстави для того, щоб церква в Білорусі мала незалежність і право оголошувати авто кефалію", – розповів священик.