Якщо Захід не зробить нічого з анексією Криму, Одеса стане наступним містом, яке буде окуповане росіянами.

Таку думку висловив колишній командувач сухопутними військами США в Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес.

За його словами, НАТО має збільшити свої можливості в Чорноморському регіоні.

"Це область, де Росія здійснює найбільшу і найсильнішу агресію. Якщо Захід не зробить нічого з анексією Криму, цілком можливо, що Одеса буде наступним містом, яке буде окуповане, і, можливо, також Румунія", — сказав він.

Також Ходжес попередив, що у найближчі десять років може початися війна з Китаєм.

"Я сподіваюся, що я помиляюся, але існує така траєкторія, і коли я прислухаюся до того, що робить Китай, коли прислухаюся до того, що кажуть китайські комуністичні лідери, то знаю, що тут цілком може бути конфлікт", — заявив генерал.

За словами Ходжеса, США "потребує союзників з Європи, Канади та Австралії, а НАТО слід продемонструвати свою силу Росії".

Він також закликав Німеччину виділити на оборону більше коштів, адже країна є дуже важливою ланкою для Альянсу.

Генерал-лейтенант США підкреслив, що тероризм ставить під загрозу життя багатьох людей, але союзники повинні також вирішувати потенційні загрози з боку Росії та Китаю.

Нагадаємо раніше, Ходжес зазначив, що наступним кроком Росії може бути наземна і морська операції для захоплення Маріуполя та всієї берегової лінії України, що дозволить сполучити вже окупований Крим з територією Росії вздовж узбережжя Азовського моря.

“Це не станеться у найближчі півроку. Але це той напрямок, якого Росія дотримуватиметься, поки повністю не візьме під контроль Чорне море і не ізолює Україну”, – припускає експерт з військових питань.

Окрім того, він переконаний, що атака на українські катери “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни Капу” не була несподіваною.

Це був черговий крок у послідовній кампанії з встановлення російського домінування в Чорноморському регіоні, який дасть Кремлю перевагу у проведенні операцій у Сирії, Середземномор’ї і на Близькому Сході, – переконаний екс-командир армії США.