У середу, 18 вересня, на засіданні Кабінету міністрів України Володимира В’ятровича звільнили з посади директора Українського інституту національної пам’яті.

Про це повідомив депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський. Офіційне рішення буде оприлюднено на брифінгу після закритого засідання Кабміну.

«Звільнили за згодою сторін», — зауважив Бужанський.

Варто зазначити, що Володимир В’ятрович обіймав посаду очільника Українського інституту національної пам’яті з березня 2014 року.

“Я завершив каденцію на посаді голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей”, – сказав він.

В’ятрович зазначив, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, він досягнув: “Україна вільна від тоталітарної символіки. Архіви КГБ відкриті. Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність. Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася. Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле”.

Він наголосив, що робота Інституту має тривати, адже повинні втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам‘яті.

“Слід продовжувати роботу з популяризації історії — це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими”, – додав він.