Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що в українській делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з’явиться посада спікера.

Про це він заявив у ефірі програми Свобода слова.

«Раніше, якщо згадати, як працювала Тристороння контактна група, ми мало що знали про її роботу, досить сухі були інформаційні повідомлення, й на тому все.

Тому прийнято рішення, я про це поінформую шановну студію, про те, що зараз йде підбір, буде введено таку посаду спікера української делегації в Тристоронній контактній групі, завданням якого буде якраз фокусуватися всі сигнали, „one voice“ від імені української делегації. Це висновок, який ми зробили, і ми будемо зараз виправлятися», — заявив міністр.

Резніков також прокоментував інтерв’ю заступника керівника української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна, в якому той говорив про амністію на Донбасі.

«Це „шановне“ видання викреслило його відповідь повну, і написало, як їм захотілося. Тому у нас була серйозна розмова з Вітольдом Павловичем, він чесно зізнався, сказав, що „друзі, я 25 років був на пенсії, був поза медійного поля, я сприймаю світ трохи інакше“… Ми зробили з цього висновки. Я вам точно скажу, що всі члени української делегації займають проукраїнську позицію», — заявив Резніков.

Нагадаємо, 87-річний Вітольд Фокін увійшов до складу української делегації ТКГ щодо Донбасу 18 серпня. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський.

В кінці серпня Фокін зробив резонансну заяву про те, що для досягнення миру на Донбасі потрібно провести загальну амністію і закріпити за цим регіоном особливий статус.

Нардеп від Слуги народу Олександр Качура повідомляв, що 15 вересня Фокін прийде на засідання комітету з питань організації державної влади і місцевого самоврядування парламенту, щоб пояснити свої резонансні заяви. Однак 12 вересня Качура заявив, що Фокін відмовився приходити на засідання комітету.

Підкреслимо, що 13 вересня онука Фокіна Марія заявила, що він отримав посаду першого заступника глави української делегації в ТКГ після того, як вона особисто познайомила його з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Фокін прокоментував виданню Гордон слова онуки Марії Фокіної про цю ситуацію:

«Це було так давно, що я не пам’ятаю цього знайомства. Це було кілька років тому. Вона досить часто приїжджає до мене з друзями своїми. Зазвичай це симпатичні цікаві люди. Не можу пригадати, коли саме вона приїжджала з цим паном. Може, це було рік тому, може, більше. В мене не відклалося це в пам’яті. Це було задовго»

Онука також стверджувала, що Фокіну все одно, що пишуть про його резонансні заяви про Донбас.