А ось і візуалізація “злочину” прем’єр-міністра України Шмигаля і слуги Ахметова в.о. міністра енергетики Буславець, які на двох вирішили загнати народ України в рабство, заодно знищивши рейтинг Слуги народу, пише телеграм канала Резидент, прикріплюючи відповідну інфографіку.

Подаємо позицію в оригіналі:

На графіку видно, як зростає виробництво теплової енергетики і падає атомної, а зелена стоїть на місці. Може пора народним депутатам відреагувати?

Державні АЕС (дешева електроенергія) знижується до рівня менше 50%. Потужність теплової (дорога і екологічно шкідлива, але та що належить Ринату Ахметову) – збільшилася практично вдвічі, більше ніж до карантину.

Знизили потужність на всіх АЕС – це державна електроенергія. Зате збільшили – практично на всіх теплоелектростанціях ДТЕК. Нагадаємо – це приватна електроенергія належить Рінату Ахметову. Як результат – ціни на ринку електроенергії для промисловості вже виросли. Наступним ціну зібралися підняти населенню.

Окрім того, телеграм канал Резидент пише:

Наше джерело в ОП розповіло, що зараз Рінат Ахметов насамперед зацікавлений в прийнятті програми Уряду в Раді, для цього він почав скупку народних депутатів з різних фракцій, і так само готовий віддати міністерства і митницю групам впливу всередині фракції Слуга Народу. Група Павлюка готова проголосувати за програму, але цього катастрофічно мало. Арсена Авакова просять підтримати програму в замін залишать йому його Глав ОДА і підкинуть двох зам міністрів. Зараз ділять міністерства, щоб усім групам впливу дістався свій портфель.

Варто підкреслити, що Давид Сакварелідзе, вчора у фейсбуці виокремив чудову тезу, він зазначив:

У нашій країні кожен кандидат в Прем’єр-міністр повинен напам’ять вивчити цей шедевральний виступ і здавати його при затвердженні парламентом – написав Сакварелідзе, прикріплюючи виступ Тетчер.

“Держава не має джерела грошей, крім грошей, які люди заробляють собі … Там немає такого поняття, як державні гроші, є тільки гроші платників податків”.

Зазначимо, сам Прем’єр Шмигаль визнає свій стосунок до призначення Ольги Буславець. Правда, запевняє, що до роботи в уряді вони не були знайомі. За словами прем’єра, загалом під час відбору на посаду міністра енергетики розглядали близько 30 кандидатур і, як каже Шмигаль, Буславець була найкращою. Однак є ще й інша версія, яку розповідають в кулуарах ОПУ, – її призначили “на зло Ігорю Коломойському”.

Буславець називають людиною Ріната Ахметова. На доказ цьому голова енергетичного комітету ВРУ Андрій Герус писав у Facebook, що на попередній роботі в департаменті міненерго Буславець погоджувала сумнозвісну формулу розрахунку тарифу на електроенергію “Роттердам+”. У минулому чинний прем’єр-міністр теж працював на ДТЕК.

Попри позитивне ставлення Шмигаля до в.о. міністерки енергетики, колеги Буславець в уряді відгукуються про неї по-різному. Одні відверто критикують у некомпетентності, інші щиро не розуміють.

“Коли вона носилась зі своєю ідеєю про майнінг криптовалюти на атомних станціях, ми спершу думали, що це вона так жартує. Але потім це цілком серйозно вилізло у ЗМІ, і ми всі ахнули”, – розповідає УП один з урядовців.

Також поступово неоднозначним стає ставлення в уряді до нового міністра охорони здоров’я Максима Степанова.