Цього разу Наша команда вирішила звернути увагу на те як "щедро" і часто необґрунтовано розпоряджаються міським бюджетом в столиці Галичини.

Все для львів'ян, як то кажуть, однак така "відданість" жителям міста створює часто-густо незрозумілі витрати для казни.

Аби зрозуміти про що йдеться, робимо невеликий екскурс у минуле. Жителі міста мають пригадувати, як у серпні цього року міська влада Львова вирішила замінити обмежувачі руху на тротуарах у середмісті у вигляді гранітних півкуль на чавунні стовпці, мовляв, півкулі створюють незручності.

Ця заміна викликає подив, бо ті  півкулі міська влада встановила лише рік тому, витративши на них понад триста тисяч гривень з міського бюджету.

Так у серпні цього року гранітні півкулі – обмежувачі руху, розташовані на тротуарах та біля пішохідних переходів на проспекті Свободи у Львові, демонтували і замінили на чавунні стовпці, виконані, на погляд львівської влади, у французькому стилі.

На місці, де раніше розміщувалися дві гранітні півкулі, поставили по три стовпчика. Вартість виготовлення, встановлення та розхідних матеріалів для одного стовпчика – 654, 72 гривні. Всього їх встановили 48 штук на загальну суму – 31 426,56 гривень. Джерело фінансування – міський бюджет.

ввв


Цікаво, що самі гранітні півкулі встановили лише торік у липні. Для того, щоб обмежити заїзд автомобілів на тротуари. Зокрема, такі півкулі були встановлені на проспекті Свободи неподалік Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Ось так виглядали гранітні півкулі у середмісті Львова.

IMAG2172

 

IMAG2171

 

IMAG2173

Як стало відомо, на виготовлення і встановлення гранітних півкуль міський бюджет тоді витратив 307 440 гривень. Загалом було встановлено 252 гранітні півкулі вартістю по 1 220 гривень, з яких ціна півкулі – 1166 гривень + вартість встановлення.

Чому обмежувачам раптом стала необхідна негайна заміна і чи доцільно було викладати з міського бюжджету 300 тис. у такі "непідходящі" обмежувачі руху? Питання залишається актуальним.

 

ббб


Як з’ясувалося згодом, витрачені з міського бюджету понад 300 тисяч гривень створювали незручності!

Замінити півкулі на стовпці вирішили після того, як виникли певні незручності для пішоходів. 

«Є певні незручності, бо півкулі було не видно перехожим, а особливо людям з особливими потребами, незрячим. Вони їх не бачать, часто перечіпаються та можуть впасти і травмуватися. Тому їх вирішили замінити», – йдеться у повідомленні заступника голови Галицької адміністрації Андрія Зозулі.

Стало цікаво, куди саме надходили скарги від мешканців Львова у яких вони скаржилися на незручні півкулі, і скільки таких скарг було, щоб на їх основі ухвалили рішення про заміну гранітних півкуль на стовпчики. 

Як запевнили у міськраді, заміну півкуль на стовпці вирішили провести після виступу представника громадської організації, що опікується інвалідами.

Звичайно, добре, що міська рада дослухається до проблем інвалідів. Однак рішення знайшли, аж надоперативно, буквально з півслова – тільки-но поскаржились на гранітні півкулі, як їх одразу замінили на стильні французькі стовпчики. Один виступ – і півкуль нема.

І зовсім недобре те, що спочатку міська влада викидає з бюджету 300 тисяч гривень на створення незручностей. А потім їх ліквідовує, витрачаючи нові кошти з міського бюджету.