Комунальні пільги в Україні почнуть надавати за новими правилами. Їх розробило Мінсоцполітики за дорученням віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка. Документ майже готовий, і скоро буде відправлений на затвердження в Кабмін. А вступить в силу ще до початку цього опалювального сезону.

Віце-прем'єр запевнив, що в нових правилах було враховано безліч проблемних моментів, що виникли після останньої зміни правил в травні 2018 року. Наприклад, тоді людям стали відмовляти в субсидії через те, що вони не платили вчасно ЄСВ – не вчасно отримували зарплату. У нових правилах змінено цю вимогу і ряд інших.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

«Своєчасна сплата ЄСВ це проблема не працівника, а роботодавця. У нових правилах цей момент підкоригували. Крім цього, місцевим органам дадуть більше повноважень для прийняття рішень про видачу субсидій. Також після запуску реєстру субсидіантів, паралельно йдуть перевірки одержувачів «подвійних» субсидій. Але з огляду на загальну кількість субсидіантів а це 6,5-7 млн ​​осіб, 20 тис. Порушників – небагато, що лише доводить ефективність механізму призначення допомоги. В цілому нові правила повинні спростити механізм отримання субсидій. Не потрібно буде масово йти і переоформляти їх перед опалювальним сезоном – в більшості випадків це станеться автоматично », – зазначив в інтерв'ю Розенко

На цьому нововведення, швидше за все, не закінчаться, додав чиновник. Крім іншого, зараз також розглядається можливість позбавляти субсидій тих, хто перебуває за кордоном більше двох місяців. Таким чином від отримання держдопомоги хочуть відрізати тих заробітчан, хто не хоче світити свої доходи.

Хоч чиновники і декларують більш прозоре, просте оформлення і продовження субсидій, експерти не виключають, що на практиці отримати їх буде складніше. Особливо, з огляду на ймовірне зростання кількості бажаючих отримати субсидію взимку, після анонсованого владою підвищення в 2018-2019 рр. цін на газ на вимогу МВФ. Чиновники підтвердили прийдешнє подорожчання, однак до кінця незрозуміло, наскільки масштабним воно буде і чи потягне держбюджет ці виплати. Але вже зараз експерти роблять не втішні прогнози і рекомендують українцям відкладати на сплату комунальних вже зараз. Зазначаючи, влада щемить зі всіх сторін.