Військовий медик, професор, ветеран АТО і учасник боїв під Іловайськом Всеволод Стеблюк високо оцінив призначення генерала Руслана Хомчака начальником Генерального штабу ЗСУ. Про це він написав у Фейсбуці.

Він зазначив: "Замість сорому, принижень, полону для понад півтори тисячі українських воїнів, які готували нам Муженко з Генштабом РФ, генерал Руслан Хомчак вибрав єдиний гідний шлях: "Рішуче з боєм вперед! З боєм вперед!" Я чув це в радіостанції командира, ми розуміли на що йшли.

Хомчак – бойовий генерал! І я щиро радий, що такий командир тепер Головнокомандувач! І не називайте "іловайців" жертвами. Це – герої, які дали бій переважаючим силам агресора!".

Окрім цього варто зазначити, що прокоментував призначення Хомчсака і народний обранець Семен Семенченко.

За словами Семенченка, він знає скільки бруду вилили на Хомчака за Іловайськ. Тим не менш нардеп вважає нового главу Генерального штабу чесним військовим професіоналом, з яким воював ще до Іловайська, а також під час першого і другого штурму.

“Це реально бойовий генерал, який брав участь в реальних, а не фантазійних бойових діях”, – зазначив Семенченко.

Також нардеп розповів, що знає позицію Хомчака щодо Іловайського котла зазначивши, що той завжди за відкритий чесний суд і за негайне розсекречення справи.

“Він сам дав свідчення і тимчасовій слідчій комісії ВР, і слідчим військової прокуратури”, – підсумував Семенченко.

Нагадаємо, що ввечері 21 травня  Володимир Зеленський підписав указ про звільнення з посади голови генштабу ЗСУ Муженко. Потім підписав указ про призначення на цю посаду Хомчака.

Хомчаку 51 рік. Він є генерал-лейтенантом ЗСУ, з 2016 року і дотепер командував штабом сухопутних військ. Брав участь у бойових діях на Донбасі. 

Він є генерал-лейтанантом з 2013 року, із 2016-го був заступником командувача Сухопутних військ України. А також командувач оперативного командування "Південь", начальник Дніпропетровського гарнізону.

Був участником АТО – обіймав посаду командувача сектору "Б", який брав участь у боях за Іловайськ.

Відомо, що з оточення під Іловайськом Донецької області в 2014 році з боєм вирвався командувач військами сектора "Б" і оперативного командування "Південь" генерал-лейтенант Руслан Хомчак з групою бійців.

Нагороджений Орденом "За заслуги" III ступеня, медаллю "Захиснику Вітчизни", відзнакою "Ветеран військової служби", відзнакою міністерства оборони України "Доблесть і честь" та інші.