Цього тижня курс долара може зрости через дестабілізацію військової ситуації в стосунках з Росією. Через тиждень долар на міжбанку торгуватиметься у межах 28,0-28,1 грн, готівковий долар у банках – 27,8-28,2 грн, розповів фінансовий аналітик Вадим Іосуб у коментарі виданню Обозреватель.

"На економічну ситуацію і динаміку курсу гривні впливатиме не факт введення воєнного положення, а реальний розвиток подій в протистоянні з Росією. Чи нормалізується ситуація чи, навпаки, почне розгоратися? Погіршення ситуації відбуватиметься не тільки в акваторії Азовського моря, а може перекинутися на ОРДЛО і українсько-російський кордон?", – наголошує аналітик.

На засіданні РНБО голова Нацбанку Яків Смолій заявив, що рішення про введення воєнного стану не вплине на роботу банківської системи. Відділення та офіси працюватимуть у звичайному режимі.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Щоб зберегти стабільність роботи банківської системи, НБУ вирішив у понеділок 26 листопада провести термінову зустріч з керівництвом найбільших банків.

"Теоретично, можна припустити, що на час воєнного стану, не варто розраховувати на проведення приватизаційних угод за участю іноземних інвесторів, або розміщення єврооблігацій. Але ці питання і так не стояли у найближчому порядку денному. Тому подібні наслідки не можна розглядати як негатив", – резюмує Вадим Іосуб.