Юрій Левченко – людина яка дуже любить привернути до себе увагу у Верховній Раді. Окрім того, що він один з найактивніших законодавців, з ним пов’язана і не маленька кількість скандалів і провокацій. Редакція Корупція.Інфо дізналась цікаві факти з життя відомого «Свободівця».

Левченко народився у Вінниці в 1984 році, але коли хлопцю було три роки батьку запропонували роботу в управлінні зовнішніх зв’язків Міністерства морського флоту СРСР в Москві і вся родина переїхала в російську столицю. Після розпаду СССР родина депутата опиняється на Кіпрі.

Популярне: "Почали відтісняти і…": На Банковій перші сутички між поліцією і прихильниками Саакашвілі, дізнайтесь подробиці

Але тут найцікавіше, Юрій в 16 років отримує не громадянство Кіпра, хоча його сім’я проживала там вже 10 років, а російське. В 2005 році він закінчує економічний факультет Лондонської Школи Економіки. А в 2007 магістратуру з управління в Магдебурзькому Університеті імені Отто фон Геріке. Виникає питання, а звідки в родини були гроші, які дозволили хлопцю таке навчання.

Батьки Левченка заявляли, що отримали українську прописку в 2004 році. Але, як виявилось, вул. Кантемирівська, на якій «прописались» родичі депутата не існує. У Київі є тільки провулок с такою назвою, але от такого будинку на ньому просто не існує. Тому виникли підозри, що «прописка» фальшива і зроблена «по-блату».

Якщо придивитись уважніше до батька Левченка, можна знайти цікаву інформацію. В россійскій базі данних можна знайти його прописаним у Москві, але от з його данних в ній міститься тільки його ім’я та ініціали, хоча в інших громадян прописана дата народження. Журналіст Андрій Дзиндзя висловив підозри, що Володимир Левченко співпрацював з російськими спецслужбами.

У прописаного за тією ж адресою Левченка В. А. не вказано дату народження. Укупі з тим, крім прізвища, вказані тільки ініціали, "це може свідчити про приналежність до спецслужб".

Свою політичну кар’єру в Україні Юрій починає в 2008 році. Він приєднується до партії «ВО Свобода» і починає в ній активну діяльність. В 2012 Олег Тягнибог зробив його своїм помічником-консультантом. В тому самому році Левченко балотувався до Верховної Ради від ОО «Батьківщина» і не пройшов. Але сам факт спроби вже є порушенням закону. Так як він відмовився від російського громадянства і отримав українське тільки в 2008 році!

«Але найцікавіше інше. Юрій стверджує, що українське громадянство він отримав у 2008 році. Скажіть мені, будь ласка, яким чином Юрій Левченко був зареєстрований кандидатом у народні депутати на парламентських виборах 2012 року, якщо кандидатами в нардепи можуть стати громадяни, які проживають безперервно на території України 5 років?»

В 2014 з третьої спроби все-таки стає народним депутатом. І вже в наступному стає найактивнішим законодавцем, запропонувавши більше 120 законопроектів. Але окрім законів він запам’ятався неодноразовими бійками і сутичками у Верховній Раді.

В 2017 році, він навіть хотів спалити український парламент. Левченко разом с Семенченком запалили в Верховній Раді димові шашки, в знак протесту проти законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

"Я б цей Парламент спалив, щоб він не робив те, що він робить. Щоб ви всі не знущалися над українським народом", – заявив він.

Його електроні декларації за час роботи депутатом теж викликають багато питань. Наприклад, в березні 2015 року його дружина придбала земельну ділянку під Київом в 1000 квадратних метрів всього за 7340 гривень.

До речі, свою дружину Юрій прилаштував помічницею нардепа «Свободи» Андрія Іллєнка. Подружжя задекларувало 180 тисяч гривень спільного доходу. Але це не завадило коханій Левченка Тетяні Максименко купити в 2017 квартиру площею в 42 кв.м. в Києві.

Зараз Левченко залишається народним депутатом, останній законопроект, щодо польського «анти бандерівського закону», він зареєстрував 5 лютого.