Доки російський президент Володимир Путін перебуває в Криму – він і з Донбасу нікуди не піде, адже для нього це означатиме делегітимізацію влади і самопідрив.

Таку точку зору висловила провідний дослідник Інституту Брукінгса у Москві Лілія Шевцова і додала, що це питання Кремль розглядатиме вже за нового лідера, передає Корупція.Інфо.

"Поки він у Кремлі, навряд чи варто чекати від нього рішення піти з Донбасу, тобто виконати "пакет з безпеки" Мінських угод у тому вигляді, як їх розуміє українська сторона. Гадаю, що для Путіна це було б делегітимізацією його влади і самопідривом. Не можу собі уявити, що він піде на це", – повідомила Шевцова.

За її словами, Путін діє непередбачувано, однак за єдиною формулою, тому Україна та Захід мають звикнути до цього і навчитись адекватно відповідати на такі його дії.

"Путін здатен на дії, які сприймаються як хаотичні зигзаги. Але вони здійснюються, знову-таки, в рамках уже знайомої формули: давитимемо і створюватимемо напруженість, щоб змусити прийняти нашу позицію. Питання все в тому, яку відповідь знайдуть Україна і Захід на цю формулу. Поки що, принаймні, сам Кремль своїм "ядерним ультиматумом" Америці і загрозливими діями відновив щодо Росії єдність Європи, яка дещо похитнулася: Європа згодна, що треба подумати про те, як стримувати Кремль. Але Європа поки що не знає, як це зробити", – пояснила Шевцова.