Верховна Рада провалила голосування за проєкт закону №4375, яким пропонували дозволити поліцейським застосовувати електрошокери, із двох причин.

Про це голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія розповів 30 квітня в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”, яку транслювали на YouTube-каналі Shuster online.

“Я відповідаю в парламенті за голоси, і ми провалили цей законопроєкт. Там є дві причини. У нас є чат депутатів, і депутати кажуть: “Ми всі за те, щоб дати поліції право використовувати ці електрошокери”. Але ми просимо дві речі. На комітеті, коли це розглядали, був негативний висновок і сказали: поверніть назад на доопрацювання. Автори законопроєкту об’їхали рішення комітету і понесли в зал. Через це зрізалося умовно 50 голосів”, – сказав Арахамія.

Він зазначив, що нардепи просили також “прибрати звідти адмінправопорушення”.

За словами нардепа, якщо є реальна небезпека життю поліцейського, “можна діставати і шокувати всіх, кого попало”.

“А коли просто людину зупинили… Давайте правді у вічі [дивитися], у поліції теж є погані люди. Уночі в якомусь селі когось зупинили, і в цей час зламався відеореєстратор. Так буває в поліції часто – і ось людина лежить, забрали… Ну от не люблять у нас поліцію через такі зловживання. Тому ми – за шокери, до того ж їх уже купили, вони вже є у поліції. Ми це обов’язково зробимо, треба просто коректно доопрацювати цей законопроєкт”, – додав Арахамія.

Зазначимо, раніше депутатка від “Голосу” та членкиня парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова на своїй сторінці в Facebook писала:

“Як завтра Аваков депутатів хоче розвести, або нове “здрастє” від Арсена Борисовича! Завтра на позачерговому засіданні Верховної Ради в обхід рішення комітету хочуть протягти законопроєкт №4375 про використання шокерів поліцією! Законопроєкт провалили на комітеті та відправили на доопрацювання автору. Але вперше! за час роботи комітету цього скликання – законопроєкт не повертають автору, а виносять в зал, начебто для відхилення, а насправді хочуть протягти і збирають під це голоси!!! Це вперше після рішення нашого комітету про відправлення автору “на доопрацювання автору” законопроєкт не “ховають”, а виносять в зал! Мало того – без висновків інших супровідних комітетів! Ось лінк на всі інші схожі рішення комітету на відправлення на “доопрацювання” – жодного такого законопроєкту в зал не винесли! А тут – на ціле позачергове! Горить! “, – написала Устінова.

Вона зауважила, що поліція готується до масових протестів.

“По-перше схоже наша поліція та незмінний міністр Аваков таки готуються до масових протестів, адже законопроєктом №4375 пропонується дозволити застування поліцейськими шокерів в тому числі під час цитую: “затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському”! Адміністративне Карл! Зупинили тебе за перевищення швидкості – не послухав – шокером! Вийшов на протест – не те зробив – шокером! Якщо що зараз законом дозволено поліцейському при нападі на нього і так використовувати і шокер і навіть зброю! (ст. 45 зу “Про національну поліцію”). Але ж ні – їм треба більше! І це при тому, що 64% українців помирають від серцево-судинних хвороб, а отже мають проблеми з серцево-судинною системою. Таке використання шокера поліцейським може стати для них смертельним”, – повідомила депутатка.