Лідер парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія в інтерв’ю китайським ЗМІ відзначив схожість своєї політичної сили з Комуністичною партією Китаю, а також висловив вдячність Пекіну за підтримку України, пише Hromadske.
Про це повідомило державне інформагентство Китаю «Сіньхуа».
Зокрема, Арахамія заявив, що принципи «Слуги Народу» й КПК збігаються, оскільки їхнім гаслом є служіння народу. Також він зауважив, що Комуністична партія КНР представлена в кожному населеному пункті країни, і «слугам» треба перейняти цей досвід.
Лідер «слуг» у парламенті також сказав в інтерв’ю китайським ЗМІ, що прочитав російською книжку «Сі Цзіньпін про державне управління» й посприяв її виданню українською мовою (книжку надрукувало українське видавництво «Фоліо»).
Також Арахамія висловив сподівання, що Україна скористається «позитивним досвідом Китаю в галузі економічного розвитку».
КНР для нашої країни є «прикладом і стратегічним партнером у модернізації країни», цитує політика «Сіньхуа». Ідеться, зокрема, про співробітництво в межах китайського інвестиційного проєкту «Пояс і шлях», співпрацю у сферах туризму, освіти й культури.
Останніми днями українська фахова спільнота висловлює занепокоєння через нібито зближення України та Китаю.
Приміром, директор Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» Дмитро Шульга звернув увагу, що в проєктіСтратегії зовнішньополітичної діяльності України на 2021-2024 роки наголошується на розвитку стратегічного партнерства з Китаєм.
Шульга висловив сумніви, що така співпраця узгоджується з прагненнями Києва зблизитися з ЄС і НАТО — які, зі свого боку, визнають КНР як стратегічну загрозу, а також не раз критикували її за порушення прав людини в Гонконгу та Сінцзяні.
Крім того, 6 липня стало відомо про підписання 30 червня міжурядової угоди між Україною та Китаєм у сфері інфраструктури. Подробиць угоди уряд не наводить.
За даними South China Morning Post, вартість підписаних між українською та китайською сторонами домовленостей за останні два роки перевищує 2 мільярди доларів.
Крім того, заява Арахамії та інвестиційна угода між Україною та КНР з’явилися на тлі ймовірного тиску Пекіна на Київ у межах Ради ООН з прав людини: за даними джерел Associated Press, Китай нібито змусив Україну відкликати підпис під заявою щодо засудження порушень прав людини в КНР, погрожуючи припинити постачання вакцин проти коронавірусу.
Китай офіційно заперечив ці твердження. Українська сторона їх досі не коментувала.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.