Росія не зможе втримувати українські території протягом тривало часу. Відповідно гуманітарна катастрофа в Маріуполі, Ізюмі та Чернігові не триватиме місяцями.

Про це заявив радник глави Офісу Президента Олексій Арестович, повідомляє BBC

На його думку, все поступово піде до звершення вже через місяць.

Місяцями гуманітарна катастрофа не буде тривати. Росія не утримає цю територію місяцями. Я думаю, що наприкінці квітня – на початку травня все має поступово закінчуватися,– заявив Арестович.

Радник глави ОП додав, що люди зможуть повернутися в Київ за умови, що ми зуміємо відкинути ворога від столиці кілометрів на 50. “Не так, як зараз, а по-справжньому”, наголошує Арестович. Але вже навіть зараз багато українців повертають до Києва.

Арестович про міста з гуманітарною катастрофою

За словами Арестовича, військові у Маріуполі тримаються і можуть це робити ще місяцями. Головна ж проблема у цивільних, яких потрібно звідти забрати – окупанти чинять військові злочини проти них.

Також загарбники намагаються перетворити Чернігів на другий Маріуполь. Місто у скрутному становищі, але там збереглися шляхи постачання, а цивільні можуть виїхати.

Відколи почалась війна останню інформацію про події на фронті українцям розповідає на брифінгах радник глави Офісу президента Олексій Арестович. Його промови вже стали жартома називати “валер’янкою”.

Річ у тім, що Арестович розповідає все напрочуд оптимістично. Водночас не приховує правди.

Моє завдання дуже просте – ми, українці, маємо утримати світлий стан свідомості, бо ми –воїни світла, і маємо ними залишитися. Проти нас воює абсолютна диявольщина, чистий сатанізм,- пояснює він.

Арестович запевняє, що перемогти його треба не тим, що ми вб’ємо багато людей, а тим, що самі не озвіріємо, не станемо варварами як вони.

Окрім того, війська російської федерації упродовж останніх кількох діб відходять із Київської області.

«З Київщини вони дійсно відходили цю добу, навіть другу вже добу, по суті», – поінформував Арестович, висловивши думку, що попри це ворог продовжуватиме зберігати в Київській області певну частину сил.