Після введення санкцій проти народних депутатів від партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука і Тараса Козака багато представників великого бізнесу напружилося. Таку думку міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков висловив у інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

“Ви запитали, чи треба напружуватися. […] Я вам відповім по-іншому. Я думаю, що без вашого запитання вони все одно напружилися. […] Тому що так улаштована людина”, – зауважив міністр.

Заходи захисного характеру проти власних громадян Рада нацбезпеки і оборони застосовує в разі крайньої необхідності, заявив Аваков.

“Тобто коли йдеться про антиукраїнську агітацію, фінансування терористичної діяльності та внутрішньої підривної діяльності у країні. І я думаю, що перелік цих людей дуже вузький, і практично ми їх уже позначили. Якщо ти займаєшся великим бізнесом і дотримуєшся меж, так би мовити, суспільного договору – я думаю, що нікому не треба боятися нічого”, – резюмував міністр.

Крім того, Арсен Аваков заявив, що держава не має терпіти фінансування терористів на Донбасі компаніями, які належать нардепу від партії “Опозиційна платформа – За життя” Вікторові Медведчуку.

“Мені смішна риторика [Медведчука]: “До чого докотилися! Мерзотники. Дружин уже чіпають…” Так не можна, звичайно, ні дружин чіпати, ні дітей, але в цьому випадку весь бізнес цих колег було оформлено на дружин цих політиків. Я тоді не втримався ще після першого засідання РНБО, коли ще санкцій не було введено проти Медведчука, у студії [журналіста Савіка] Шустера – я тоді не втримався і поставив запитання панові [нардепу від ОПЗЖ Юрію] Бойку: “А ви готові постачати пальне збройним формуванням ОРДЛО, терористам?” Він каже: “Ні, я не готовий”. Ми це пам’ятаємо”, – зазначив Аваков.

Він підкреслив, що, вводячи санкції, Українська держава захищає свої інтереси.

“Так ось, в основі наступного пакета санкцій, коли, зокрема, цим дружинам і Медведчуку теж – внесли їх у санкції, лежали, серед іншого, ці факти. Коли компанії, що належать цій сім’ї, постачали пальне фактично підрозділам, які стріляли в наших. Це можна терпіти чи ні? Чи ви мені будете говорити, що треба йти в суд? Ми підемо в суд у кримінальному процесі. Ми – це держава. А зараз ми захищаємося. Це запобіжні санкції. Великобританія так робила, Сполучені Штати так робили і роблять. Практично всі країни”, – сказав Аваков.

Міністр також додав, що влада й далі закриватиме всі нові телеканали, які будуть пов’язані з Медведчуком.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.