За словами високопоставленого американського чиновника, США має близько 4 тижнів, щоб запобігти новому вторгненню Росії в Україну.

Пише видання CNN з посиланням на офіційні джерела.

За словами чиновника, коли восени розвідувальна спільнота США вперше побачила ознаки того, що Росія може готувати новий напад на Україну, президент Джо Байден наказав своїй адміністрації швидко діяти.

Побоюючись повторення помилок, зроблених у 2014 році, коли США та Європа були захоплені зненацька анексією Криму Росією, Байден наказав своїй команді національної безпеки використати всі можливі інструменти, щоб спробувати стримати президента Росії Володимира Путіна, доки можливе вторгнення все ще оцінювалося як перспектива кількох місяців.

Як зазначає CNN, високопосадовці Байдена зараз підкреслюють, що наслідки виходитимуть за рамки всього, з чим зіткнулася Росія після захоплення частини української території в 2014 році.

“Санкції, які ми запровадили щодо Росії у 2014 році, були здебільшого спрямовані на стримування середньострокового та довгострокового розвитку конкретних російських державних компаній шляхом обмеження їх доступу до ринків капіталу та технологій США”, – заявив представник Білого дому.

Водночас, варіанти, запропоновані зараз, “будуть непосильними, негайними і спричинять значні втрати для російської економіки та фінансової системи”.