Ніякого касування безвізового режиму з Європейським Союзом не буде. Міністерство закордонних справ України розвінчало всі схожі чутки ЗМІ на цю тему. Там заявили, що українська сторона не отримувала офіційних сигналів від Єврокомісії про подібні загрози.

Такий коментар дав  речник МЗС Олег Ніколенко. За його словами, жодних причин для такого рішення немає і не може бути.

Ніколенко зазначив, що 4 серпня Єврокомісія опублікувала доповідь, що містить позитивну оцінку виконання вимог безвізу країнами Західних Балкан та Східного партнерства, зокрема Україною. У документі аналізувалися 2020 рік та перша половина 2021 року.

“Звісно, там були і рекомендації продовжити “домашню роботу” задля поліпшення управління міграційними процесами та вдосконалення антикорупційного законодавства”, – уточнив він.

МЗС України запропонувало окремим країнам-членам ЄС та Єврокомісії провести консультації, щоб роз’яснити окремі положення українського законодавства. Очікується, що такі експертні консультації відбудуться найближчим часом.

“Україна не є державою із високим міграційним ризиком, а співпраця з ЄС у сфері реадмісії як одним із ключових факторів для належного функціонування безвізу відбувається на належному рівні”, – підкреслив речник.

Своєю чергою віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила в ефірі каналу “Україна 24”, що подібні повідомлення не відповідають дійсності, а Україна повністю відповідає критеріям безвізового режиму з Євросоюзом.

“Я розцінюю це, як інсценування перед самітом Україна-ЄС. Повністю можу спростувати інформацію, що Україна не відповідає критеріям функціонування безвізового режиму. Моя позиція базується на офіційному звіті Європейського союзу, за результатами якого ухвалюється рішення щодо продовження чи призупинення безвізу. А він говорить про те, що Україна відповідає безвізовим критеріям”, — сказала Стефанішина.

Віце-прем’єр додала, що у щорічному звіті ЄС, який опублікували понад місяць тому, йдеться про те, що кількість міграційних потоків з України має тенденцію до зменшення.

“Оці негативні цифри, які опублікували в ЗМІ, стосуються інших країн”, — додала вона.

Як відомо, нещодавно з’явилася інформація про те, що незаконне проживання і необґрунтовані заяви про надання притулку від деяких західних балканських країн, а також Молдови, Грузії та України викликають дискусії про припинення безвізового в’їзду до Європейського Союзу.

Посилаючись на внутрішній документ ЄС, про це написав Еuobserver. Там зазначили, що Німеччина, Франція та Італія найбільше незадоволені зловживаннями безвізу. У Німеччині назвали Албанію і Сербію одними з 10 найбільш проблемних країн.

Видання пише, що в Німеччині було зафіксовано сплеск злочинів із боку приїжджих з Албанії, Молдови та України.
Крім того, за останні 3 місяці на 51% збільшилася кількість заяв про надання притулку з Грузії. З боку Молдови цей показник виріс на 429%, враховуючи аналогічний період за 2019 рік.
У Чехії також заявили про величезну кількість необґрунтованих клопотань про надання притулку від громадян Грузії, Молдови та України.

“У разі незначного поліпшення або відсутності поліпшення з боку третіх країн, COM (Європейська комісія) повинна, на наш погляд, підкреслити, що запуск механізму призупинення видачі віз – реальний варіант”, – йдеться в документі.