Боротьба з олігархами, зокрема, нещодавно прийнятий закон про олігархів, позитивно відіб’ється на українцях і всій Україні в цілому.

Про це заявив колишній міністр і радник керівника офісу президента України Тимофій Милованов в інтерв’ю телеканалу «Дом».

Милованов заявив, що на міністрів і депутатів повинен впливати не бізнес, а виборці. Тому в Україні прийняли пакет законів, які визначають поняття і критерії, за якими тих чи інших представників бізнесу будуть відносити до олігархів, яким, серед іншого, обмежать контакти з політиками та чиновниками.

«Виборець обирає народних депутатів. Вони призначають міністрів і прем’єр-міністрів. Ось так працює демократія… І політики, і держчиновники повинні тоді декларувати зустрічі з ними. До речі, цей нюанс дуже дискутується. Деякі вважають, що це якесь порушення. І можливо, юридично треба буде ще якісь деталі прописати, і судова практика покаже, як воно буде працювати насправді» – сказав він.

При цьому Милованов закликав до певного роду акуратності при імплементації закону про олігархів.

«Потрібно дотримати баланс між тим, що ми боремося з де-факто діючою системою влади, яка не відповідає тому, що написано в Конституції. Я маю на увазі олігархічний вплив. У Конституції ж заборонено олігархам впливати на парламент. На практиці це потрібно так імплементувати, щоб ми будували цивілізоване суспільство, яке дотримується законів і будує інституції» – підкреслив він.

Разом, резюмував колишній міністр, коли олігархи втратять свій вплив на Верховну Раду і Кабінет Міністрів, кожен українець відчує позитивні зміни в економіці.