Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що відомство радить на деякий час неосновним працівникам своєї дипмісії в Україні покинути країну. Його слова цитують російські ЗМІ.

“Росія не хоче нікому погрожувати, погрожують їй, – заявив Лавров. – МЗС РФ радить неосновному персоналу дипмісії РФ в Україні на якийсь час покинути країну”.

Зауважимо, відповідну заяву Лавров зробив після переговорів з очільницею МЗС Великої Британії Ліз Трасс щодо ситуації навколо України. Він зазначив, що ця зустріч “не призвела до суттєвих зрушень”.

Евакуація нібито буде відповіддю на аналогічні дії США та Великобританії.

“Ми вже задумалися самі, можливо саме англосакси щось готують, якщо вони евакуюють своїх співробітників. Ми теж подивилися на їхні дії, і, мабуть, також порадимо неосновному персоналу наших дипломатичних установ на якийсь час поїхати додому”, – сказав глава МЗС РФ Лавров.

Нагадаємо, 24 січня про вивезення сімей дипломатів з Києва повідомили США, Німеччина та Австрія, а також Велика Британія. Водночас Європейський Союз, ОБСЄ, Рада Європи, ООН, НАТО та представництва інших міжнародних і регіональних організацій поінформували МЗС про відсутність таких планів через брак причин.

Водночас ще на початку січня демонстративно вивезла своїх дипломатів із України Росія. Щоправда, згодом усі вони повернулись на місця роботи в посольство та консульства в Україні.

5 січня Канада також оголосила про намір тимчасово вивезти з України членів родин дипломатичних співробітників, зокрема дітей до 18 років та членів сімей, які їх супроводжують. 30 січня Канада тимчасово відкликала другорядний персонал зі свого посольства в Україні.

Варто зазначити, що в Україні знаходяться 129 посольств та консульських установ іноземних держав, а також представництв міжнародних організацій.

Як раніше заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, план США щодо скорочення штату працівників посольства в Києві, починаючи з від’їзду неважливих співробітників і членів сімей, є передчасним та грає на руку Путіну.

Глава українських дипломатів в інтерв’ю CNN зазначив, що поважає право кожної країни на захист своїх громадян, але додав, що евакуація “поширює паніку” і грає на мету Путіна “дестабілізувати Україну зсередини і зробити нас слабкішими, не вдаючись до військової сили”.

«Якщо він відчує найменші ознаки слабкості, це лише спонукає його до подальшої ескалації та вдатися до війни. І цього ми повинні уникати», – додав міністр.