Служба безпеки України затримала брата одіозного проросійського політика Олега Царьова під час спроби організувати диверсії у східних регіонах.

За даними української спецслужби, зловмисник намагався організувати диверсійну діяльність у Дніпропетровській області.

Після повномасштабного вторгнення він був упевнений у швидкій перемозі Росії, чекав на окупацію регіону та обіцяну йому посаду голови Дніпропетровської ОДА.

Коли надії на безперешкодний прихід росіян не виправдалися, він почав отримувати вказівки від кураторів. Зокрема, його завданням було дестабілізувати ситуацію в регіоні за рахунок проведення серії вибухів на об’єктах транспортної та критичної інфраструктури.

Співробітники СБУ встановили за ним контроль ще на первинному етапі підривної діяльності та запобігли наслідкам. У ході обшуків правоохоронці виявили у сховані зброю та боєприпаси, тротилові шашки для здійснення диверсій, банківські картки та паспорти громадянина Росії.

За даними слідства, брат Царьова проживав у Дніпрі з часів Революції Гідності. При цьому він не поділяв суспільних настроїв і бажав повернення президента, якого він знав особисто, і при якому його родич був впливовою особою.

Всі ці роки він вів тихий та непримітний спосіб життя, а також підтримував активний зв’язок із братом, який переховувався на території Росії. Наразі фігуранту оголосили про підозру за ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу. Найближчим часом планується обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.