Українські військові збили Росії темпи підготовки до наступу.

У зв’язку з цим російська армія оголосила “оперативну паузу” на фронті. Про це заявив радник глави офісу президента Олексій Арестович у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

“Темпи підготовки до наступу (окупантів) істотно сповільнилися. Концентрація ресурсів, створення логістичних мереж, так зване підвезення боєприпасів та інших матеріальних запасів і палива. Удари по складах істотно послабили можливість це зробити швидко і організовано. Подальша підготовка наступу на другій лінії-тепер це нетривіальне завдання, тому що їх запаси “зріджені” і будуть зменшуватися. Тому для них конкретну проблему створює Підготовка до наступу”, — сказав Олексій Арестович.

Зараз у російських військових немає можливості наступати зі спробою прориву, так як їх матеріальні запаси сильно постраждали.

“Тактичні дії вони ведуть, окремі роти намагаються кудись рухатися, артилерія працює з двох сторін. Наступ зі спробою прориву зараз для них – це важке завдання через те, що матеріальні запаси істотно постраждали. І артилерія там не дуже “лютує”, тому що там теж є проблеми зі снарядами зараз. Зараз підготовка і організація до наступу — це нетривіальне військове завдання, яке їм доведеться вирішити. Підготовка – це ще не наступ. Темп ми їм збили, дали під дих, і вони просили, зараз намагаються “присідати”, — додав Арестович.

ЗСУ зараз успішно знищують склади боєприпасів ворога в глибокому тилу. Таким чином в окупантів уже не залишилося безпечних місць для розміщення складів на відстані до 100 км углиб від фронту.

Це ускладнить життя окупантам. Проте радіти рано, адже це не зупинить ворога надовго, розповів військовий експерт Петро Черник в ефірі ТСН.

“Противник тримав свої склади на глибині до 50 км. І завозив їх туди великими ешелонами залізницею. Однозначно він цього робити більше не зможе”, – каже Черник.

Тепер російським загарбникам, які підвозитимуть боєприпаси, доведеться зупинятися на відстані понад 100 км від лінії фронту, після чого вручну перевантажувати боєприпаси з потягів на вантажівки. Це в рази ускладнить доставку боєприпасів окупантам.

При цьому для розвантаження вагонів доведеться відволікати від боїв особовий склад з передової.

Проте радіти зараз ще рано, наголошує Черник, адже це ще не переломний момент у війні.

Загроза для України зберігається на усіх напрямках. І зараз неможливо спрогнозувати, де саме точково окупанти можуть вдарити, тому потрібно бути готовими до всього.

Оголошена Росією “оперативна пауза” насправді не діє, каже експерт. Адже окупанти не припиняли вогонь. Коли ж загарбники адаптуються до нової логістики, то почнеться нова хвиля битви за Донбас.

“Ми якісно нищимо їхні боєкомплекти, і вони думають як поширювати їхню власну логістику і забезпечувати передову снарядами. На мій погляд, до 5-6 днів максимум, до тижня, вони напрацюють цю логістику. Все перезавантажать на вантажівки і почнеться нова хвиля битви за Донбас”, – зазначає експерт.

Раніше повідомлялося, що до окупантів на Донбасі підвезли чергову порцію “бавовни”. У ніч на неділю, 10 липня, відбулися вибухи одразу у восьми окупованих росіянами містах.

Ніч минула неспокійно в Алчевську, Торезі, Харцизьку, Шахтарську, Кіровському, Іловайську та Торезі. Також були чутні вибухи в Калінінському районі Донецька. Про це повідомили у Telegram-каналі “Типовий Донецьк”, оприлюднивши відео пожеж після вибухів у різних містах.