Депутати Верховної Ради в четвер, 15 квітня, розглянуть законопроєкт №4651 щодо посилення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях. Механізм передбачає, що українських чиновників зможуть позбавити волі за подачу недостовірної інформації.

Ініціатором такого проекту є президент Володимир Зеленський, про що свідчить повідомлення з сайту парламенту.

Згідно раніше прийнятих ініціатив українські правоохоронні органи вже мають можливість переслідувати за порушення у деклараціях. Тоді як визначений законопроект передбачає принципове нововведення – зниження розміру суми, після якої настає відповідальність. Зараз вона становить 4 мільйони гривень, однак нові положення опустить планку до поділки у два мільйони.

“Ми посилюємо відповідальність, вносимо зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення і уточнюємо суб’єктний склад адміністративних правопорушень, щоб за нього притягались усі особи уповноваженні на виконання функцій держави і місцевого самоврядування”, – повідомив народний депутат “Слуги народу” Олександр Бакумов у коментарі OBOZREVATEL.

За його словами, у Кримінальному Кодексі зросте норма відповідальності, однак знизиться рівень з якого вона наступатиме.

“Ми понижуємо настання відповідальності з 4 млн гривень до 2 млн гривень, якщо є невідповідність. І передбачаємо позбавлення волі”, – додав Бакумов.

Депутат також зазначив, що ухвалення рішення про позбавлення волі буде за судом.

“Якщо невідповідність від 500 до 2000 прожиткових мінімумів – там відповідальність до двох років. Якщо це кваліфікуюча ознака, то там також настає відповідальність до двох років, і суд повинен визначати наскільки невідповідність зашкодила суспільним інтересам”, – резюмував Бакумов.

Нагадаємо, уряд розробить проєкт про “нульові” декларації, які запропонують заповнювати всім українцям, щоб легалізувати свій дохід. Ймовірно, вже в 2021-му громадяни будуть заповнювати звіти про доходи.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.